Work Mode

21. srpna 2015 v 7:00 | Bonnie Melone |  ♥ Diary
Moje léto pře dvěma týdny skončilo, jelikož jsem začala konečně pracovat. Musím říct, že jsem měla mnohem lepší představy o tom, jak bude vypadat moje práce, ale myslím, že i přes dvanáctihodinové směny na krátký a dlouhý týden, to dopadlo docela dobře. Ale jak všichni víme, každá věc má svoje temné stránky, a tohle jsou ty nejtemnější z pracovní doby v obchodě s oblečením.

Nebudu vám z pochopitelných důvodů prozrazovat jméno společnosti, ale jedná se tedy o práci zahrnující vyrovnávání a aranžování oblečení, kontrola úseku v obchodě, úklid a zákaznický servis.

Věděla jsem, že někteří lidé jsou prostě trochu zaostalejší než ostatní, ale doteď jsem netušila, že je to až tak rozsáhlý problém.
Ještě dokážu přejít zmatené cizince, kteří neumějí slovo anglicky, natož česky, ale když se vám snaží rukama nohama vysvětlit, co hledají, ještě na vás koukají tím stylem, že nechápou jak je možné že neumíte maďarsky, a uraženě odejdou. Dobře.
Další velká pecka je drama v kabinkách. Někdo si prostor kabinek vyloží jako bezva úkryt pro loupeže, dalším přijde vtipné si zkoušet věci jen tak bez úmyslu koupi, a pak nechá všechny ty hadry zmuchlaný, naruby na zemi. Nejlepší jsou ale ti, kteří vůbec netuší, jakou mají velikost, a tak vás neustále posílají od XS až po XXL, a to nejlépe hezky po jednom, přes celý obchod, a pokaždé v jiné barvě!!
Ječící rozmachaní haranti co nevědí co chtějí, ale fňukaj že máma tomu nerozumí. A vy to musíte poslouchat, protože po vás chtějí radu. A když náhodou nevíte, a odkážete je na jiného zaměstnance, protože jste tam dva dny a vážně si ještě nepamatujete kde jsou dětské pláštěnky, opět uraženě odejdou.
Z úterý mám opravdu nepěkný zážitek. Jistá slečna si prohlížela kalhoty, a jak to tak bývá, musela je nutně všechny sundat z ramínka, aby je pak mohla jen tak šlehnout na polici nad stojanem. Když jsem se ozvala, že na těch ramínkách to není jen tak pro srandu, oznámila mi, že od toho jsem přece tady, a cestou k východu ještě schválně sejmula tričko z ramínka na zem. Kdybych nebyla obětavý a slušný zaměstnanec, vykopala bych tý krávě všechny zuby.

Lidé jsou opravdu velmi různorodí, a pozor, také neskutečně kreativní, protože jsem vážně nikdy nevěděla, že plavky se dají na ramínko pověsit na tolik nerozmotatelných způsobů! A jako každý pečlivý zaměstnanec si samozřejmě, jak vidíte, nezapomenu pořádně postěžovat. I přes všechny tyhle trable, lidi s jídlem uvnitř obchodu a tak dále, mám ráda ten pocit, že můžu pracovat, a stát na vlastních nohách, ikdyž z toho hrozně bolí záda.

P.S. Gratuluji tomu pánovi co během zkoušení v kabince dokázal naprosto perfektně propotit poměrně drahou košili, a s těmi žlutými fleky ji vrátil zpět mezi ostatní. Nevím, jak jste to dokázal, ale myslela jsem na vás celý den, potom co mi za tu košili vynadala jedna pohoršená manželka. Velmi vám děkuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Awy Awy | Web | 21. srpna 2015 v 9:51 | Reagovat

Páni, nikdy jsem si nedokázala představit, jak debilní lidi v těch obchodech jsou. No jelikož moji rodiče neradi nakupují oblečení, a tak když na to dojde, tak se snaží ztama co nejrychleji vypadnout :D
.. Ale musíš mít fakt velkou trpělivost, to se cení.

2 Nicole Nicole | Web | 21. srpna 2015 v 11:41 | Reagovat

moja mamka robí v obchode s oblečením vedúcu, tiež 12 hodinové smeny, krátky dlhý týždeň, a poviem ti, že odvtedy sa aj ja v obchode správam úplne inak...keď vidím, koľko roboty a stresu musí zniesť, nie je to veru med lízať...k tomu všetkému majú neskutočne hnusnú manažérku, ktorá nedokáže pochváliť, iba kritizovať a rozkazovať (a to moja mama naozaj tvrdo maká)...

3 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 14:58 | Reagovat

Koukám, že já jsem divný tvor :-)
I v nejlevnějších obchodech, kde se hrabe v koších chodím a skládám aspoň vrchní trička, aby to líp vypadalo a bylo poznat, co v těch koších je.
Pokud si jinde všimnu věcí sejmutých z ramínka, nelením, ohnu se a zas to pověsím. Možná ne úplně správně, ale aspoň se to neválí na zemi.
Když si vybírám ovoce v sámošce, tak to nahnilé stavím na kraj bedny a cestou na to upozorním prodavačku...
A pak přemýšlím, jestli není naštvaná, protože by vystavené nahnilé mohla vidět i její šéfová :-)

Držím Ti palce a přeju Ti, abys měla samé ohleduplné zákazníky :-)

4 Míša Míša | 21. srpna 2015 v 16:33 | Reagovat

Nepracujes nahodou v jednom z obchodu v Palladiu? Mam pocit, ze jsem te tam zahlidla, kdyz jsme s kamaradkou nakupovaly :)

5 T. T. | Web | 21. srpna 2015 v 19:05 | Reagovat

je zajimavy videt to ted jakoby z druhy strany, uprimne jsem o tom takhle nikdy nepremyslela, ale doufam, ze nejsem tak prisernej zakaznik:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama