Duben 2015

John Green - Hledání Aljašky

30. dubna 2015 v 9:00 | Bonnie Melone |  We ♥ Books
Rozhodla jsem se, že pokud chci lépe psát, měla bych více číst, a tak jsem si dala předsevzetí o několika knížkách, a jako první z nich jsem si vybrala v současné době velmi opěvovaného autora Johna Greena, a jeho první román - Hledání Aljašky. Jdu hledat velké Možná.


Od "Hvězdy nám nepřály" mě odradil příliš hlučný mediální rozruch, který putoval přes nekonečné množství různých variací na logo knihy, přes až nepřirozeně nadšené fanoušky až k filmu, který jsem viděla, ale přišel mi naprosto příšerný. Knihu jsem tedy nečetla, ale jelikož jsem chtěla číst něco aktuálně zajímavého, a blízkého k věkové kategorii mých čtenářů, dala jsem panu Greenovi ještě šanci a vybrala jsem jeho první román Hledání Aljašky. Musím říct, že mě to v mnoha směrech velmi nadchlo.

Příběh velmi dobře přibližuje život na studentské ubytovně tak, jak si myslím, že to tam opravdu chodí. Není tam nic přikresleného, a k mé radosti nám dílo nevnucuje ani typická klišé, jaká bychom si s tímto tématem mohli spojovat. V knize se prolíná jak studentský život, tak tři druhy náboženství, ( Islám, Kresťanství a Buddhismus) která tomu dodávají to, že se nad textem musíte zamyslet, a celkově to tak získává takovou zvláštní hloubku. To spojení mě neskutečně fascinuje, a hlavně ten způsob, jakým je provedené. Ta tři náboženství jsou totiž pouhým vyzdvihnutím jednoho ze školních předmětů.
Celá kniha se točí kolem otázky života a smrti, a je rozdělená přesně na tyto části - Předtím, a potom, kdy už nic není jako dřív. Drsný přechod mezi volným průběhem a následným smutkem a trýzní je velmi působivý.
Aljaška je něco jako hlavní hrdinka, přestože vypravěčem je chlapec jménem Miles Halter, přezdívaný Váleček, který hledá "Velké Možná." Vlastně, víc než hlavní hrdinka, je Aljaška vlastně ztvárněním celé té otázky o životě a smrti, o utrpení, i radosti ze života. Myslím, že i přes originální námět je Aljaška hrozně typická "divná" holka. Samozřejmě velmi krásná a okouzlující. Ona je ta, kterou každý miluje i nenávidí, ta která je neskutečně zajímavá a zvláštní, hodně tajemná a přesto tak otevřená. Vlastně jako celá kniha, ona je její pointou.

Co se mi na této knize líbí, je to, že postavy, přesto že se jedná o neskutečně inteligentní lidi, jsou vlastně rebelové, kteří příliš nectí pravidla, ani autority. Přijde mi totiž, že hodně lidí rozděluje charaktery jako ty chytré lidi, kteří jsou pokorní a slušní, a pak ty hloupé, kteří na všechno kašlou. V Hledání Aljašky se mi líbí právě to, jak je to přirozené, a nezaškatulkované.
Postavy jsou tedy přemýšlivé, inteligentní až hlubokomyslné. Příběh vás také značně obohatí o některé zajímavosti o slavných dílech a umělcích, kteří k nim patří, a o jejích posledních slovech. Hlavními posledními slovy, a také hlavní otázkou celé knihy je - Jak se jen dostat z tohoto labyrintu? Což je právě ta otázka života a smrti.

Přestože kniha popisuje studentský život den po dni, a největší zápletka a její řešení se objevuje až ke konci knihy, nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Četla jsem tu knihu asi dvanáct hodin, a v podstatě vkuse. Ten příběh je hrozně zajímavý, plný silných, ale ne vtíravých emocí, které si podle mě vyloží každý velmi individuálně. Upřímně mě dostala síla přátelství, které kniha rozhodně obsahuje, a párkrát jsem se i dost zasmála. Komických částí tam není příliš, spíše velmi málo, ale můžu vám zaručit, že vás to hrozně překvapí.
Nechci vám tu příliš přibližovat děj, protože pokud si chcete Hledání Aljašky přečíst, musíte se ke každé informaci prokousat sami.

Je dost možné, že John Green opět oživí mou knihovnu.

Proč bude super mít pejska ♥

29. dubna 2015 v 9:00 | Bonnie Melone |  ♥ Diary
Dlouho jsem přemýšlela, jestli si pořídit nějaké zvíře, nebo ne, a kdyby, tak jaké... Z mojí předešlé zkušenosti vím, že když jsem jako mladší hrozně chtěla nějaké zvíře, tak mě přestalo do týdne bavit, a už to bylo jen něco navíc, co překáží. Většinou šlo o křečky, myšky a podkany, mám tuhle "havěť" ráda, líbí se mi.
Nedávno, o několik let později, mi hlavou opět prolétla myšlenka na zvířecího kamaráda. A já jsem ji přijala. Přece jen teď, když už jsem dospělá, a více o takových věcech přemýšlím, by to konečně mohlo vyjít tak, jak má.


Budu se brzy stěhovat od přítele do svého vlastního bytečku, který si chci zařídit celý jen podle sebe. Možná si říkáte, že je to divné, stěhovat se od přítele, když se nerozcházíme, ani nic podobného. Zkrátka každý člověk, i ten nejvíc zamilovaný, potřebuje k životu vlastní místo, svou jistotu. S přítelem jsme se shodli na tom, že to náš vztah jen posílí, ale to jsem už hodně odbočila.

Rozhodla jsem se tedy, že až bude všechno kolem bydlení zařízené, a budu mít pravidelný, slušný příjem peněz, pořídím si pejska z útulku. To je první super věc na jeho pořízení. Osvojením pejska z útulku pomůžete jednomu ze zvířat bez domova. Kdyby to tak dělal každý, nebyly by útulky tak přeplněné.
Myslím, že pes se ke mně docela hodí. Když budu mít štěstí na fenku, budu mít konečně holčičí kamarádku, která je věrná, má mě doopravdy ráda, nikdy by ji nenapadlo mě pomlouvat, a hlavně.. Nemluví.
Teď si asi myslíte, že jsem holka co nemá žádné kamarádky. Máte pravdu, nemám. Kluci mi i přes občasné oplzlosti a blbé vtipy přišli odjakživa chytřejší, a lepší kamarádi. Holky jsou podle mě jen upištěný blbky s dost pitomými názory, a přeházenými prioritami. Nejspíš nejsou všechny takové, ale já měla vždycky štěstí výhradně na takové typy.

Dalším důvodem, proč bych chtěla mít pejska, je ten pocit, že v tom bytě nebudu sama. Nemám ráda samotu. Kdykoliv jsem byla někde sama, bez kontaktu s jinými lidmi, více než půl dne, začala jsem mít neuvěřitelné úzkosti a úplně jsem se uzavřela do sebe. Pes je ideální společník. Koukáte spolu večer na telku, chodíte ven na procházky, společně běháte, i vaříte. Opravdu se na to hrozně těším. Sama bych se nejspíš dost rychle zbláznila.

Navíc od té doby, co jsem začala bydlet s přítelem, jsem u sebe zpozorovala, že se hrozně ráda o někoho starám. Miluju vaření, nakupování, i uklízení když vím, že to dělám pro někoho, koho mám ráda. Vím, že nebudu mít problém s jakýmkoliv druhem péče o pejska. Navíc šíleně ráda něco plánuji, takže se ani nebojím, že někdy zapomenu na nějaké to očkování, a tak podobně. Už se nebojím pořídit si zvíře, když vidím, jak jsem od odchodu z domova "vyrostla." Jsem mnohem zodpovědnější, protože už vím, že za mě nic nikdo neudělá. Nejvíc se toho naučíte sami.

Jsem si vědoma toho, že pořídit si psa je velký závazek, ale já udělám co budu moct pro to, aby vše bylo správně. ♥

Psychologie změny životního stylu

28. dubna 2015 v 9:00 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Myslete v pozitivech!
První zásadou změny životního stylu je, že se musíte chtít změnit sami. Pokud to děláte jen protože to po vás někdo chce, nebo si říkáte, že byste asi měli něco dělat, nikdy ničeho nedosáhnete. Neříkejte si - NEBUDU jíst sladké, nebo MĚLA BYCH se více hýbat. Musíte si říct - JÁ CHCI! Najděte si reálné důvody, proč chcete změnit svůj životní styl, a dělejte to ro sebe! Neberte sebezlepšování jako další povinnost, hledejte pozitivní prvky, díky kterým se budete neustále podporovat.

Nevzdávejte to!
Nic nejde hned. Proto když jednou vynecháte cvičení, nebo si dáte něco nezdravého, neberte to hned jako nutnou prohru, nezahoďte své usilí do koše, nezapomeňte, jak je skvělé, že jste vůbec začali, a postupně budete stále lepší a svědomitější v tom, co chcete změnit. Vytrvejte.

Zadejte si konkrétní cíl!
Kromě toho, že si budete říkat co chcete změnit, si musíte stanovit co nejkonkrétnější cíl. Místo toho abyste si říkali, že chcete zhubnout, si řekněte třeba - do konce jara se chci vejít do svých těsných džínů. Nebo místo - chci se více hýbat, si řekněte - budu chodit běhat každý den. Vaše přání se díky těmto konkrétním cílům stanou více reálnými.

Začáteční motivace je nejspíš tím nejsnadnějším krokem, ale změna životního stylu má několik fází, kterými si každý musí projít, aby dosáhl svého vytouženého cíle.

1. Fáze - Neuvažuji o změně
V této fázi vám dochází, že něco asi není tak, jak by mělo být. Okolí vás na to upozorňuje, ale vy to jako problém nevydíte, a ani nechcete. Je pro vás snadnější žít stále stejně špatně, protože je to pohodlnější, než uvažovat o nějaké změně.

2. Fáze - Uvažuji o změně
Už víte, co byste se sebou měli udělat, ale zatím nejste dost motivování k tomu, abyste opravdu začali. Nejspíš ještě stále máte spoustu výmluv, proč nechcete provádět žádné změny, například, že máte nedostatek času, nebo peníze, vůle.. V této fázi se hodně lidí zasekne, a už nepostoupí do další.

3. Fáze - Připravuji se na změnu
Tato fáze je velmi důležitá, a neměla by se přeskakovat. Když už jistě víte, že chcete změnit svůj životní styl, musíte si to dobře naplánovat, vybavit se na to, přemýšlet o tom, co přesně chcete dělat, potřebujete sbírat rady od odborníků a přátel. Uvědomte si jaké vás čekají překážky a naplánujte si změnu krok za krokem.

4. Fáze - Vykonávám změnu
Konečně jste se přesunuli do fáze akce. V začátcích budete velmi motivováni a naroste vám díky tomu také velké sebevědomí. Proto je také důležité to neuspěchat, a postupovat pomalu a s rozmyslem tak, aby ta začáteční euforie hned nezmizela, a vy se nevrátili na začátek. Tato fáze je nejdelší. Trvá 3 až 6 měsíců, než budete mít nový, zajetý životní styl. Krátkodobé diety či cvičení jsou absolutně k ničemu, protože s nimi nedosáhnete trvalé změny, která se dá udržovat.

5. Fáze - Udržuji změnu
Nejobtížnější fáze, ve které často dochází k poklesu motivace. Soustřeďte se na to, abyste se stále udrželi v tom, co děláte, než abyste pomalu přestávali změnu vykonávat, až by nakonec úplně zmizela. Nevzdávejte se, pokud něco někdy nevyjde, pokud trochu uklouznete. Stále se snažte udržet si to, na čem jste celu dobu tak pečlivě dřeli.

A nakonec několik zásad zdravého životního stylu
- Vyvážená a pestrá strava
- Pravidelná přiměřená pohybová aktivita
- Omezení škodlivých a návykových látek
- Dostatek spánku a odpočinku
- Péče o fyzické a duševní zdraví

A v jaké fázi se právě nacházíte vy?

Jak si vybrat nejlepší bundu na běh?

27. dubna 2015 v 16:00 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Dnes jsem vrátila sportovní bundu z Reserved. Byla to šusťáková, svítivě růžová bunda s dvěma zapínacími kapsami, odepínacími rukávy a gumou na rukávech a v pase. Když jsem v ní šla běhat, zase jsem se musela otočit a jít domů, protože to bylo naprosto příšerné. Kvůli té gumě v pase, díky které mi bunda neustále lezla nahoru, nadzvedávala mi tílko a škrtila mě v pase. Možná by tě napadlo, že jsem si vybrala špatnou velikost, ale schválně jsem si vzala ještě o číslo větší, aby byla co nejvíce pohodlná, takže tím to nebylo.

Proto všem doporučuji zvolit si bundu spíše bez gumy, pouze s normální záložkou, která zůstane na místě, tam kde má. Bohužel, lehké větrovky mají ještě jednu nevýhodu, a to tu, že pokud si sebou chceš vzít mobil, a dát si ho do kapsy, bunda pak táhne na jednu stranu, a celá ta strana vám poskakuje a to je hrozně nepraktické. V šusťákové bundě se také budeš mnohem více potit, lehký materiál se pak lepí na kůži, a s fouknutím studeného větru z toho kouká pěkná rýmička.

Rozhodně je podle mě lepší zvolit si tedy nějakou teplákovou bundu, dostatečně pevnou na to, aby udržela tvar při běhu a nepohybovala se, ikdyž máš cokoliv v kapse.
Důležité je, aby měla dostatečně elastický materiál na volnou práci rukou při běhání, a byla dost dlouhá na to, aby se nevyhrnovala a neodhalovala břicho, protože pokud chodíš běhat ráno - opět možná rýmička.

Takže, vžijme se do situace. Jsi v obchodě s oblečením, a vybíráš si bundu na běh. Nikdy, ale opravdu NIKDY si nekupuj nic, co si pečlivě nezkusíš. Klidně si do kabinky natahej úplně všechny velikosti, a zkus si je. Jen takhle vybereš tu obravdu nejlepší. Až budeš mít ideální velikost, trošku si vyzkoušej jak jsi na tom z pohybem v konkrétním oděvu. Zní to legračně, ale zkus v kabince zvednout ruce, předklonit se, a tak dále, protože tak zjistíš, jestli je bunda dostatečně praktická. Hned druhý den ji zkus v praxi, aby jsi ji v případě zklamání mohla co nejdříve vrátit.

Vždy si schovávej účtenku od všeho sportovního oblečení, které si zakoupíš, a ujisti se u pokladny, že toto zboží lze vrátit, do kdy, a co všechno k tomu budeš potřebovat. Kvalitní sportovní oblečení je docela drahé, a pokud nechceš zbytečně přijít o peníze, měla by sis na to dávat pozor.
Já mám takový speciální diář s foliemi, do kterého si takové účtenky a další důležité papíry zakládám, aby se mi nikdy nestalo, že pak budu brečet nad utracenými penězi za něco, co nevyužiji.

Malé hnutí za odličování

26. dubna 2015 v 9:00 | Bonnie Melone |  ♥ Beauty
Když nepočítám to, že jsem si ve dvanácti přísahala, že nikdy nebudu používat řasenku, protože mi přišlo nemožné ji nanést, tohle byla první věc, kterou jsem o líčení věděla. Že se MUSÍM odlíčit. Všude to psali, a všichni mi to říkali. Prý když se neodlíčím, budu mít vrásky, pupínky, vysušenou pleť.. Přestože jsem to dělala dlouho špatně, protože jsem si odličovala obličej sprchovým gelem, což je taky naprostá katastrofa, měla jsem toto vždycky na paměti.

Moje nejlepší kamarádka se nikdy neodličovala, a hrdě na tom trvala, ikdyž jí to říkal úplně každý, a jeden prodejce odličovacích krémů po jejím "ne děkuji, já se neodličuji," málem dostal infarkt. Nevím jak je to teď, protože už se bohužel nevídáme, ale vždycky mě to neskutečně odrazovalo a rozčilovalo.

Časopis BAZAAR, duben 2015

Já na odličování nedám dopustit. Mám zvlášť odličovací gel na obličej, dvoufázový odličovač očí a micelární vodu na pleť, a čistím dokud není vatový tamponek čistý.
Přijde mi, že v časopisech na to v poslední době dost často upozorňují, a dokonce je to vždy jedna z otázek v rozhovoru s celebritami. Všechny slavné krásky reagovali na otázku "šla by jsi někdy spát bez odlíčení?" naprosto pohoršeně. V aktuálním dubnovém čísle časopisu BAZAAR je o tom dokonce celý článek. Právě to mě přivedlo na myšlenku, že bych i já mohla trochu přispět do tohoto malého hnutí za odličování, a tím podpořit větší počet krásných, zdravých tváří kolem nás.

Pořád si stěžujeme na to, že naše pleť není dostatečně dokonalá, že je něco v nepořádku, ale možná ji jenom hrozně zanedbáváme. Připomeňme si, co nás čeká, pokud se nebudeme odličovat.

- Pleť se během spánku nemůže regenerovat a dýchat, a kromě akné může způsobit i podkožní zánět.
- Neodlíčené řasy se můžou přes noc zlámat, a dokonce vypadat.
- Když se nebudeš odličovat, tvoje pleť bude rychleji stárnout.
- Oční stíny a žmolky z řasenky, které se přes noc drolí, se ti můžou dostat do očí, a způsobit ošklivý zánět spojivek.

Pročítám si diskuze na internetu na toto téma. Spoustu dívek píše, že chodí spát nalíčené každý den, a že je jim to úplně jedno. Hodně štěstí do budoucna.

Časopis BAZAAR, duben 2015

My Running Routine

25. dubna 2015 v 9:00 | Bonnie Melone |  My Beauty Secrets
Přiznám se, že běhat jsem začala teprve nedávno. Běhání si však zamilujete už po několika málo dnech.

Už před delší dobou jsem si pořídila takové maličkaté vybavení na běh. Sportovní, svítivě růžové tenisky s gelovou vložkou, sportovní legíny a malý mp3 přehrávač, který je pro běhání neuvěřitelně praktický.
V těch botičkách se běhá úplně samo, jsou hrozně pohodlné. Koupila jsem je v deichmannu, nebyly vůbec drahé! Legíny jsou z jarní, sportovní kolekce RESERVED. Tip pro tebe : Dala jsem si velmi záležet na výběru sportovního oblečení, abych se v něm cítila dobře, a bylo praktické.

Před běháním se vždy pečlivě protáhnu.


Než vyběhnu, tak dvě hodinky před tím nic nejím, aby se mi během běhu neudělalo špatně, dokonce musím i trochu míň pít, jsem na to opravdu citlivá.

Takže, jdu běhat. Chodím do stromovky, protože to mám jen opravdu malý kousíček, a cítím se tam naprosto skvěle. Baví mě ty stromy, slunce, pěkné prostředí, a hlavně dlouhé klikaté trasy, a já každý den můžu běhat někam jinam, a nenudí mě to. Dobré místo je pro mě důležité. Tip pro tebe : Také poslouchám hudbu. Mám několik oblíbených songů na které běhám, působí na mě jako motivace, jde to hned lépe.

Běh je hned v několika ohledech prospěšný. Na mě působí tak, že se pořádně nadýchám čerstvého vzduchu, samozřejmě se dostávám do lepší kondice, a moje tělo se tak celé čistí. Většinou chvíli běžím, a když už nemůžu, tak chvíli jdu, abych nabrala trochu energie na další vlnu běhu. Ze začátku mám vždycky dost energie, která postupně klesá, ale když vydržím, tak přijde chvíle, kdy opět získám elán a energii, a běžím s chutí dál. Tip pro tebe : Nikdy se nepřeceňuji když jdu běhat, nechci si nějak ublížit, respektive sebou někde plácnout na chodníku. Celkově běhám vždy 45 minut, a zatím mi to úplně stačí. Doufám že se budu posouvat pořád dál, až k perfektní kondici.

Přijde mi, že mi běh nečistí jen plíce, ale i pleť. Zdravý pohyb na čerstvém vzduchu je pravděpodobně prospěšný i pro krásu, když nepočítám fakt, že se nám po čase poctivého trénování zlepší postava.

Já běhání miluji. Pokaždé, když přijdu domů, je mi dobře. Mám dobrý pocit z toho, že jsem pro sebe udělala něco dobrého, a ještě lepší pocit mám, když to pravidelně opakuji. Potom co se znovu protáhnu jdu do sprchy, umyju se vlažnou vodou a svým Adidas Shape. Je nejlepší, zjemňuje pokožku a také ji zpevňuje. Tip pro tebe : Horkou vodou už se skoro vůbec nesprchuji, není to dobré pro kůži, a hlavně pro vlasy. Čím studenější vodou se vlasy myjí, tím jsou zdravější a lesklejší.

Běhání je pro mě taková pumpička na sebevědomí. A když jsem nabitá sebevědomím, působím lépe na lidi kolem mě. Možná ti není úplně jasné, proč jsem zařadila běhání do bogového seriálu My Beauty Secrets, ale krása není jen o kosmetice. Krása se hodně promítá na tom, jak se člověk celkově cítí, a na míře jeho štěstí a fyzického zdraví. Pohyb je pro krásu podle mě velmi důležitý. :)

My Daily Makeup and Care, PART 2

24. dubna 2015 v 9:00 | Bonnie Melone |  My Beauty Secrets
Jak udržuji svůj makeup během dne, a jako péči si dopřávám než jdu spát?


Během dne každé líčení ztrácí svou kvalitu, rozmazává se, mizí, leskne se. Tip pro tebe : Pro tento případ si několiktrát během dne tisknu papírový kapesníček na obličej tak, aby se vysála veškerá vlhkost. Poté se přepudruji svým transparentím pudrem od essence - All About Matt! A pokud je potřeba, použiju rozjasňovač na partie pod očima, na střed čela a bradu. A podklad je zase jako nový! Pokud mám rozmazané linky, vatovou tyčinkou smažu nechtěné šmouhy, a podle potřeby linky domaluji. Jinak je obvykle vše v pořádku, a už nemusím dělat nic.

Když večer někam jdu, nenechávám si makeup z celého dne. Mám ráda svou pleť, a proto ji před akcí dopřeji trochu odpočinku. Dostatečně brzy se odlíčím, (k odličovací kosmetice se vrátím později) a nanesu uklidňující krém. Nechám pleť dýchat a pak se nalíčím znovu. Makeup je svěží a já vypadám opět skvěle. Tip pro tebe : Večerní líčení vždy dělám výraznější a dramatičtější.

A je tu večer, čas velké očisty! Sprchuji se večer, protože jinak bych asi neusnula. Do sprchy chodím samozřejmě i po běhání, ale o tom až v jiném díle tohoto "seriálu." Používám sprchový gel od Adidas, Shape. Zpevňuje pokožku a krásně voní. Je můj nový oblíbený! Myji se takovou tou síťovou sprchovou houbu, zbožňuji hodně voňavé pěny!

Když jde o mytí vlasů, nedám dopustit na kolekci péče od Gliss Kur, tu na poškozené vlasy + krém na vlasy po umytí od Balea s meruňkovou vůní, též na regeneraci namáhaných vlasů. Tip pro tebe : Šampon nanáším vždy jen na kořínky, kondicionér jen na konečky, masku na celé vlasy a krém opět na konečky.

Odličování je pro mě opravdu velmi, velmi důležité. Tip pro tebe : Odličuji, dokud není tamponek úplně čistý, takže jich spotřebuji opravdu velké množství, ale stojí to za to. Nejdříve pleť vyčistím gelem na pleť od Balea Grapefruit-duft. Poté odličuji oči dvoufázovým odličovačem též od Balea, a celou pleť micelární čistící vodou od Nivea. Jako konečný krok nanáším noční krém Balea Young pro problematickou pleť. Stačí ho stejně jako u denního krému jen maličko, a opravdu pomáhá pleť zanechat krásně jemnou a zdravou.

Nezanedbávám ani péči o tělo. Ramena, ruce a dekolt rozmazluji tělovým krémem Versace Bright Crystal, který jsem spolu s parfémem dostala k loňským vánocům. Zbytek těla mažu většinou nějakým tělovým krémem od biodermy, hodně se mi vysušuje kůže na nohách, ale zároveň je hodně citlivá, takže je Bioderma naprosto ideální. Tip pro tebe : Při hydrataci nikdy nezapomínám na krk, vím totiž, že až budu starší, budu za to velmi ráda.

Vyčistit zoubky a jít spinkat!

Doufám že se vám první, dvojitý díl mého blogového seriálu "My Beauty Secret" líbil. Další díly zase zítra, nechte se překvapit!

My Daily Makeup and Care, PART 1

23. dubna 2015 v 9:00 | Bonnie Melone |  My Beauty Secrets
Moje beauty tipy na běžný všední den.


Já se každé ráno probouzím až nad umyvadlem s mým čistícím gelem od Balea, Grapefruit-Duft. Je velmi osvěžující, miluju ovocnou kosmetiku, všechny ty vůně mě dokážou zaručeně probrat. Odstraním všechny nečistoty nabrané během spánku, a nanesu úplně maličkou kapku denního krému od Balea Young pro problematickou pleť. Jen kapku proto, že se vážně úžasně roztírá, a taky proto že mám strach, aby se spolu s následujícím nanesením makeupu nějak špatně nezcukly. Ikdyž už nemám skoro vůbec problematickou pleť, stále používám přípravky tohoto typu. Proč? Mám hrozný strach! Tip pro tebe : Před nanášením makeupu si vždy vyčistím pleť, protože se mi příčí představa nečistot pohřbených pod nánosem makeupu.

Jak už víte z předchozího článku, dalším krokem je pro mě dokonalé spojení makeupů Fit Me! Odstín 125 a Better Skin též nejsvětlejší. Oboje od Maybelline. Vždycky se snažím aby makeup vypadal co nejpřirozeněji, hodně pečlivě rozmazávám až do detailu, aby nevznikly nepřirozené stopy. Tip pro tebe : Celý podklad doplňuji transparentním pudrem od essence, all about matt! Transparentní (ty bílé) pudry jsou podle mě nejlepší, protože většina pudrů má ve zvyku zanechávat takový ten naoranžovělý odstín, a jestli něco nesnáším, tak je to tohle. Vždy si nanáším podklad na denním světle, třeba na proti oknu. Žluté žárovkové světlo může komolit odstín.


Dlouho jsem hledala perfektní tvářenku. Nemám ráda úplně růžové, ale ani bronzové. Proto používám tvářenku od miss sporty, Ohh! Blushed again... 2- tones. Má dvě barvy, obě něco mezi růžovou a bronzovou. Je velmi decentní a já ji zbožňuji! Tip pro tebe : Tvářenku nanáším i trochu na vnější strany čela a dospod brady, pro vytvarování obličeje.

Líííčenííí očííí! Já nedám dopustit na nude odstíny, proto jsem teď tak nadšená z nové kolekce očních stínů od essence - I ♥ nude. Používám ten středně hnědý, ale možná si pořídím tmavší, chtěla bych výraznější. Proto ho ještě doplňuji bronzovými očními stíny, které jsou trošku tmavší. Tip pro tebe : Pro přirozený vzhled kombinuji jen odstíny stejných barev.

Oční linky jsou jedna velká záhada. Aby byly vždy stejné na obou očích, aby vypadaly dramaticky, jemně, nenápadně, nebo hodně výrazně. Já mám už hrozně dlouho lahvičku s očními linkami neznámého výrobce, protože už je mám tak dlouho, že se mi sloupal ten nápis, a já si to nepamatuji. Hrozně si a ně potrpím, jsou neskutečně kvalitní, tak plné a černočerné. Linky jsou moje vášeň, záleží mi na dokonalosti. Maluji si protažené linky do špičky, od vnějšku víčka ke středu od nejtlustčí do nejtenčí stopy. Přiznám se, odkoukala jsem to od Ariany Grande. Tip pro tebe : K dokonalé špičce linek si pomáhám papírkem, jehož rovnou stranu přikládám k víčku tak, aby linka byla dokonale rovná. Po dokončení papírek nikdy nesundavám, počkám až sám spadne. Linka se pak nikdy nerozmaže. Díky tomuto triku mi namalování očních linek trvá pouhou minutku.


Řasenka, tečka na konci. Používám asi deset řasenek které často střídám, ale jako jeden konkrétní případ dám třeba mou nejnovější oblíbenkyni miss sporty - The Miaoww Look. Je dokonalá. Na nanášení řasenky jsem byla vždycky dobrá, přizpůsobím si každý kartáček tak, aby mi vyhovoval, a já měla krásné, dokonalé řasy. Tip pro tebe : K rozčesání řas používám vymytý kartáček ze staré řasenky, nebo umělohmotný mini řasový hřebínek. Nikdy nemám slepené řasy!

Rtěnku používám jen někdy, ale když už, mám jen dvě ideální. Miluju dramatický, drsnější vzhled, proto často používám temný odstín trošku do fialova. Pro přirozený vzhled používám úplně stejnou, jen v barvě mých rtů. Nějakým neuvěřitelným způsobem se mi podařilo najít rtěnku, která přesně sedí k odstínu mých rtů. Skoro tomu nemůžu uvěřit!

!!!Udržování během dne a večerní péči vám představím ve druhé části tohoto článku!!!

Fit Me! or Better Skin?

21. dubna 2015 v 21:23 | Bonnie Melone |  ♥ Recenze
Dlouho jsem hledala ideální makeup pro můj tip pleti, a musím říct, že jsem si vždy spíš zvykla, než že by mi něco dokonale vyhovovalo. Tak jsem se takhle jednou v drogerii rozhodla, že přejdu na trochu dražší, kvalitnější makeupy. Třeba to bude ono, řekla jsem si.


Instagram : hookellie

Jako první jsem si koupila Maybelline Better Skin. Slibuje skvělé krytí, dokonalé sjednocení, a dokonce jako jediný prý zlepšení pleti. No, nekryje skoro vůbec, sjednocuje skvěle, ale pleť se vám po něm rozhodně nespraví. Je to úplně obyčejný, tekutý, poměně lepkavý makeup, který je ideální pro ty holky, které makeup vlastně vůbec nepotřebují. Docela mě to zklamalo, tak jsem se zaměřila na potencionálního favorita číslo dvě.

Fit me! Též od Maybelline, je mnohem lepší. Cítíte z něj tu kvalitu. je velmi jemný, jemňoučký, sametový. Bohužel krytí také není úplně perfektní, ale to sjednocení stojí za to. Přijde mi, že vůbec nezatěžuje pleť, je to jakobych ani žádný makeup neměla. Přesto má jednu výraznou chybu, a to doslova výraznou, protože i nejsvětlejší tón má takový ten žlutý nádech, který vypadá trochu nepřirozeně. Není to nic příšerného, ale trošku to vidět je. Na makeup si potrpím, a proto mi sebemenší vada prostě neujde.

Co s tím, co s tím.. Dnes ráno jsem to vyřešila, ale pro mnohé z vás to bude něco nepředstavitelného, nechutného.
Smícháním obou těchto makeupů jsem dostala přesně to, co jsem vždycky chtěla. Bezvadné krytí, přirozený odstín, jemnost, dokonalost. Tím, jak je Better Skin hustčí a velmi světlý, se dokonale sladil s tekutějším, jemňoučkým Fit Me! Vzhledem k tomu, že jsou oba od stejné značky i podobné konzistence a kvality to ani nepočítám jako nějaký velký kosmetický přestupek. Někdy potřebujete kreativní řešení k dokonalému výsledku, a mně toto opravdu vyhovuje.

Stačí nanést nejdříve Better Skin a na něj poté Fit Me, pečlivě nanést tak, aby se odstíny dokonale sladili do jednoho, a je vyhráno. Makeup mi dokonce vydržel i dnes přes celý den a dokonce i potom, co jsem si šla zaběhat, a přitom jsem vůbec neměla pocit nějakého zanesení, nebo zatížení. Jsem spokojená.


Světlo na konci lednice

20. dubna 2015 v 23:15 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
To, že ti teď poslední dobou připadá, že nejsi zrovna ve své kůži, trochu tloustneš a na sportování nemáš čas ještě neznamená, že si musíš odpírat dobroty. Stačí se jen vyhnout nezdravým, a tučným jídlům, a nahradit je těmi zdravými, a přesto velmi chutnými.

Upřímně musím říct, že je to těžké, těžké, srdce rvoucí, k nevydržení, ty hranolky si nedát, ty brambůrky všechny nesníst, neládovat se tím obřím burgrem z mekáče, co tak dobře voní, ale když už máš chuť, dej si, ale málo. V malém množství není nic tak moc hrozitánsky škodlivé, jak se říká. Ale když zkusíš nějaký čas dodržovat jednoduchý režim, zjístíš, že už ty hnusárny vlastně ani nechceš.

Snídaně
Snídaně je základ dne, to ví už snad každý. Proto bys měla ráno jíst vydatně, ale zdravě. Jíst zdravě, jak si hodně lidí myslí, neznamená jíst jen ovoce, nebo zeleninu. K snídani si toho můžeš dopřát spoustu. Vyměň bílé pečivo za celozrné, které je podle mě i o dost chutnější, takové ty "mazací tuky" můžeš nahradit dobrými pomazánkami například z lučiny, která je velmi lehká a dobrá, a můžeš s ní vytvořit spoustu snadných, a lahodných druhů pomazánek. Z vlastní zkušenosti musím říct, že je to mnohem lepší než margaríny a tak dále.. Co dál k snídani? Vejce, obilovny, samozřejmě ovoce, nízkotučné jogurty, musli tyčinky.. Je toho spoustu, tak si vyber to svoje, co ti vyhovuje, a nastartuje tě do nového dne. S pravidelným snídaňovým režimem a dodávkou vitamínů se začneš cítit lépe, budeš mít více energie, a hlavně nebudeš své tělo zatěžovat nezdravými a nekvalitními potravinami.Oběd
Pokud si chceš dát tělo do pořádku, a ztratit nějaké to kilo, musíš jíst hlavně pravidelně, dostatečně často, ale po menších porcích. Funguje to tak, že by měla být velká zdravá snídaně, nějaká ovocná, nebo zeleninová svačinka, malý, vydatný, teplý oběd, opět svačina, malá, zdravá večeře a druhá večeře, což je třeba zase ovoce, zelenina, obložený chléb atd.
Pokud jde tedy o oběd, máš velký výběr. Vždy bys k jídlu měla mít nějakou zeleninu, a k masu pečivo. Vyhni se však smaženým jídlům, tomu, co je hodně mastné, přeslazeným, tučným jídlům, atd. Snaž se, aby byl tvůj oběd kreativní, chutný, zdravý. Porce by měla být sytá tak akorát, nikdy se nepřejídej. Pokud dostaneš ještě hlad, vezmi si něco snídaňového jako svačinu.

Večeře
Jako večeře jsou perfektní polévky! Zeleninové, krémové, s vejcem, .. Já miluju všechny, a dají se uvařit na tolik způsobů! Uvař si dobrou, zeleninovou polévku, dej si k ní celozrný chléb, nebo si jako večeři můžeš udělat jen obloženou mísu s pečivem, zeleninou, pomazánkou. Říká se, že večeře by měla bý spíše malá a studená. S porcí souhlasím, ale myslím, že nezáleží na tom, jestli si dáš teplou polévku, nebo něco za studena. Důležité je opět jen toto : Najíst se tak akorát, nepřejídat se a vyhnout se nezdravým jídlům.Možná si říkáš, co já o tom můžu vědět. Vyzkoušej změnit svůj denní režim, a pak se sama zamysli, jestli se cítíš lépe a váha šla dolů, nebo ne.

P.S. PÍT HODNĚ VODY KAŽDÝ DEN, ZÁKLAD ZDRAVÍ!