Listopad 2014

Enthusiasm

12. listopadu 2014 v 0:19 | Bonnie Melone |  ♥ Diary
Poslední dobou na psaní pěkně kašlu. Je to možná tím, že už nemám tolik času, protože chodím do práce, vracím se unavená a hlavu mi zaplňuje spoustu jiných myšlenek. Také mám pocit, že opět po nějakém čase nastalo moje obvyklé období, kdy mi úplně, úplně totálně selhává inspirace a chuť tvořit. Zase je to tu, a já jsem z toho vždycky moc zklamaná a ještě více demotivovaná. I teď, ve chvíli kdy se snažím zase něco napsat, mi stále nepříjemně hučí v hlavě.
Co vlastně podpoří naše nadšení pro něco, čemu se chceme věnovat?
To je první otázka. Mně osobně pomáhá něco si přečíst, podívat se na film, nebo na seriál, který mě nějak motivačně nakopne, nebo mě někdy přepadnou nějaké nové nápady ze kterých mám pocit, že je musím okamžitě zrealizovat, protože je to přece tak strašně úžasný nápad!! A tím se dostávám k otázce číslo dvě. Proč ani v záchvatu nadšení nikdy nedokončím myšlenku, ani žádný plán?
Vážně se to děje. Někdy jsem zmotivovaná až skoro do bezvědomí, prožívám chvíle kdy toho nadšení je tolik, až se mi z toho udělá špatně od žaludku, a když dojde na lámání chleba, je to najednou fuč. Proč? Proč semnou nemohlo to nadšení a tvořivost zůstat ještě malou chvíli? Proč nakopnutí zdánlivě nekonečným nadšením nikdy netrvá déle než se konečně dostanu k tomu, co jsem měla tak pečlivě naplánované? Jsem snad málo cílevědomá? A co potřebuji k tomu, abych byla víc?
Je to možná i otázka nízkého sebevědomí, když máte do něčeho opravdu zapálení, a pak najednou myslíte, že je to úplná blbost, a že vaše schopnosti v dané věci jsou omezené a nepoužitelné. Co třeba já? Chtěla bych psát článek každý den, napsat scifi knihu, motivační knihu a posílat svoje myšlenky a nápady do světa, a když na to dojde, zase nic, Je to jen dočasná krize, nebo to mám prostě v povaze, a v určité chvíli s tím prostě nedokážu nic udělat?
Například nedávno jsem se rozhodla, že shromáždím všechny motivační články ze starého webu a dám je nějakým způsobem dohromady tak, aby z toho vzniklo něco přehlednějšího, možná to rozřadit do kapitol, vymyslet témata, postavit novou rubriku, začít na tom opravdu pracovat. A pak při pročítání těch článku jsem se na monitor najednou dívala zkrs prsty a nedokázala jsem v sobě opět probudit tu energickou holku s touhou motivovat svět a rozradostnit ostatním jejich dny. Najednou se to zase vytratilo jako nějaká mlha. Zbyly mi jen pochyby.
Můžu se ještě někdy vymotat z tohoto zvláštního kolotoče? Co inspiruje vás ostatní?

S láskou,
Ellie