Být sám se sebou spokojený

26. března 2014 v 14:07 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Co potřebujete k tomu, abyste byli sami se sebou spokojení?

Je to o tom, jak je kdo cílevědomý, jaké má priority a co je pro něho nejdůležitější. Nikdo nemá dostatek času na to, aby mohl plnit všechny své úlohy na 110% denně, ale může to být mottem i cílem, abychom právě byli sami se sebou co nejvíc spokojení. Během dne máme na práci spoustu věcí, a myslím, že často se z toho stává otravný stereotyp, který není lehké obohatit, ale když se nám to povede, je to první krok k tomu doopravdy si užívat života a zároveň na sobě tvrdě pracovat.
Zeptejte se sami sebe. Čeho chci jednou dosáhnout? A nedávejte si nízké síle s obavou, že na něco nemáte, nebo že na ně nikdy určitě nedosáhnete, protože na to třeba nejste dostatečně ambiciózní. Každý člověk je tak ambiciózní, jak sám věří a chce, a lidé jsou neuvěřitelné bytosti s darem "dokázat cokoliv," když věří, chtějí a jdou si za tím.
Vezměte svůj cíl a zařaďte ho do průběhu dne. Ty běžné dny, které možná nenávidíte, jsou teď výzvou, kterou chcete splnit a těšíte se na každý nový den. Udělejte z práce zábavu a pojměte běžné denní činnosti originálně a s chutí. Dělejte, co chcete, a nikdy nenechávejte nic na druhý den, protože nechávat něco na později, znamená hromadit nepříjemnosti, a to je něco co se potom špatně zdolává. Když budete své problémy a další méně příjemné věci hned, s nadhledem a pílí, najednou budete mít spoustu volného času, který si můžete vyplnit, jak chcete. Ze začátku možná budete mít pocit, že si něco nalháváte, nebo že celé to snažení je k ničemu, ale když to vydržíte, časem si zvyknete na to, být šťastný a spokojený tímto způsobem, a ve vašem životě vznikne mnohem více příjemných chvil. Tohle je něco, co vám nikdo nedá, a právě v tom se skrývá tajemství toho, jak být sám se sebou spokojený.
Funguje to vlastně jako karma. Když pro sebe budete dělat maximum a nenecháte se zastrašit leností, kterou vám způsobí výška vašeho cíle, budete odměněni štěstím ve vašem životě. Jistě, někomu ke "štěstí" stačí vynutit si všechno co největší oklikou od píle, ale takový člověk, tedy pokud je alespoň trochu hlubokomyslný, si při pohledu nazpět nikdy nebude moc doopravdy říct, že je sám se sebou spokojený. Bohužel jsou mezi námi takoví, kteří mají tak přeházené priority, že jednoho dne najednou zjistí, že neví kudy kam.
Čím dřív člověk přijde na to, jak docílit své vlastní spokojenosti, tím lépe. Kouzlo je v drobnostech. Já osobně lituji toho, že mi například ve škole stačilo být průměrná, a připravovat vše na poslední chvíli s nervy v kýblu. Samozřejmě, že bych to ráda vrátila a více na sobě pracovala, ale řešením minulosti nikdy ničeho nedosáhnete, a proto je na čase teď, v přítomnosti začít novým dnem jako s novým životem, a snažit se být nejlepší ve všem, v čem můžete. Netýká se to jen vašeho studia, pracovního místa nebo společenského postavení, ale všech různých drobností, ze kterých se skládá vaše existence. Teď vím, co mám dělat, našla jsem si nový zájem, vymyslela svůj vlastní systém a snažím se využít den tak, jak to potřebuji, a jak chci.

Tím se dostávám k dalšímu, důležitému bodu, a to k tomu, že byste se nikdy neměli do ničeho nutit. Nezapomeňte, že vše co děláte, děláte pro sebe, když nepočítám věci, které děláte pro své blízké, což je jiná kapitola, ovšem velmi důležitá. Děláme věci pro svou zábavu, užitek a budoucnost, a vždy to děláme jen pro sebe, a pro nikoho jiného. Proto je zbytečné se někomu zavděčovat nebo mu něco dokazovat něčím, co nás absolutně otravuje. Ano, v životě jsou i věci, které dělat nechceme, a musíme, ale jak už jsem říkala, není nic jednoduššího než je pojmout originálně, s chutí a s radostí. Tohle je jedna z věcí, na kterých zakládám své motivační články. Kreativita, radost z maličkosti, spokojenost sám se sebou a víra v něco vlastního.

S láskou,
Ellie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ekkaia Ekkaia | Web | 30. března 2014 v 12:50 | Reagovat

Všichni se diví, že nestíhají a dostávají se do deprese. Kdyby si taky nechali jeden den volný, myslím, že by se jim to dělalo líp :)

Ano, každej den se stane něčím jedinečnej, stane se výzvou :) Krásně jsi to vypsala :)

A krásný foto na konci :D

2 Černý drápek Černý drápek | Web | 1. dubna 2014 v 16:44 | Reagovat

Krásně napsáno! Souhlasím s tebou, vždy je šance začít znovu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama