Březen 2014

Být sám se sebou spokojený

26. března 2014 v 14:07 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Co potřebujete k tomu, abyste byli sami se sebou spokojení?

Je to o tom, jak je kdo cílevědomý, jaké má priority a co je pro něho nejdůležitější. Nikdo nemá dostatek času na to, aby mohl plnit všechny své úlohy na 110% denně, ale může to být mottem i cílem, abychom právě byli sami se sebou co nejvíc spokojení. Během dne máme na práci spoustu věcí, a myslím, že často se z toho stává otravný stereotyp, který není lehké obohatit, ale když se nám to povede, je to první krok k tomu doopravdy si užívat života a zároveň na sobě tvrdě pracovat.
Zeptejte se sami sebe. Čeho chci jednou dosáhnout? A nedávejte si nízké síle s obavou, že na něco nemáte, nebo že na ně nikdy určitě nedosáhnete, protože na to třeba nejste dostatečně ambiciózní. Každý člověk je tak ambiciózní, jak sám věří a chce, a lidé jsou neuvěřitelné bytosti s darem "dokázat cokoliv," když věří, chtějí a jdou si za tím.
Vezměte svůj cíl a zařaďte ho do průběhu dne. Ty běžné dny, které možná nenávidíte, jsou teď výzvou, kterou chcete splnit a těšíte se na každý nový den. Udělejte z práce zábavu a pojměte běžné denní činnosti originálně a s chutí. Dělejte, co chcete, a nikdy nenechávejte nic na druhý den, protože nechávat něco na později, znamená hromadit nepříjemnosti, a to je něco co se potom špatně zdolává. Když budete své problémy a další méně příjemné věci hned, s nadhledem a pílí, najednou budete mít spoustu volného času, který si můžete vyplnit, jak chcete. Ze začátku možná budete mít pocit, že si něco nalháváte, nebo že celé to snažení je k ničemu, ale když to vydržíte, časem si zvyknete na to, být šťastný a spokojený tímto způsobem, a ve vašem životě vznikne mnohem více příjemných chvil. Tohle je něco, co vám nikdo nedá, a právě v tom se skrývá tajemství toho, jak být sám se sebou spokojený.
Funguje to vlastně jako karma. Když pro sebe budete dělat maximum a nenecháte se zastrašit leností, kterou vám způsobí výška vašeho cíle, budete odměněni štěstím ve vašem životě. Jistě, někomu ke "štěstí" stačí vynutit si všechno co největší oklikou od píle, ale takový člověk, tedy pokud je alespoň trochu hlubokomyslný, si při pohledu nazpět nikdy nebude moc doopravdy říct, že je sám se sebou spokojený. Bohužel jsou mezi námi takoví, kteří mají tak přeházené priority, že jednoho dne najednou zjistí, že neví kudy kam.
Čím dřív člověk přijde na to, jak docílit své vlastní spokojenosti, tím lépe. Kouzlo je v drobnostech. Já osobně lituji toho, že mi například ve škole stačilo být průměrná, a připravovat vše na poslední chvíli s nervy v kýblu. Samozřejmě, že bych to ráda vrátila a více na sobě pracovala, ale řešením minulosti nikdy ničeho nedosáhnete, a proto je na čase teď, v přítomnosti začít novým dnem jako s novým životem, a snažit se být nejlepší ve všem, v čem můžete. Netýká se to jen vašeho studia, pracovního místa nebo společenského postavení, ale všech různých drobností, ze kterých se skládá vaše existence. Teď vím, co mám dělat, našla jsem si nový zájem, vymyslela svůj vlastní systém a snažím se využít den tak, jak to potřebuji, a jak chci.

Tím se dostávám k dalšímu, důležitému bodu, a to k tomu, že byste se nikdy neměli do ničeho nutit. Nezapomeňte, že vše co děláte, děláte pro sebe, když nepočítám věci, které děláte pro své blízké, což je jiná kapitola, ovšem velmi důležitá. Děláme věci pro svou zábavu, užitek a budoucnost, a vždy to děláme jen pro sebe, a pro nikoho jiného. Proto je zbytečné se někomu zavděčovat nebo mu něco dokazovat něčím, co nás absolutně otravuje. Ano, v životě jsou i věci, které dělat nechceme, a musíme, ale jak už jsem říkala, není nic jednoduššího než je pojmout originálně, s chutí a s radostí. Tohle je jedna z věcí, na kterých zakládám své motivační články. Kreativita, radost z maličkosti, spokojenost sám se sebou a víra v něco vlastního.

S láskou,
Ellie.


Lehká jako pírko

24. března 2014 v 21:14 | Ellie |  ♥ Fashion
Připravila jsem pro vás jarní, lehoučké outfity.

Světle modrá košile bez rukávů je k černým kalhotám ideální. Jako základ by vám černé kalhoty nebo legíny neměli chybět, protože jsou prakticky nositelné ke všem barvám i stylům vršků, což je perfektní. Ke košili skvěle ladí ty modré botky, s bílými puntíky. Mají tak neuvěřitelné kouzlo, že bych si je klidně koupila i přesto, že to není vůbec můj styl. Dvojice těchto bot a košile odvádějí dohromady opravdu dobrou práci, a ikdyž by někdo mohl říct, že ty botky jsou kýčovité, myslím že celková lehkost outfitu takový případ vyjímečně povoluje. Jako doplněk jsem zvolila velkou černou kabelku, kterých je teď ještě pořád všude dost, ikdyž v populárních obchodech je pomalu začínají střídat kabelky s koženými třásněmi. No co dělat, hity minulého roku se už vytrácí. Díky svojí jednoduchosti kabelka drží lehkost tam kde má být, a neruší celkový dojem, ale zároveň svou velikostí a tvarem uhlazuje outfit tak, aby nebyl příliš rozlítaný. Kopretinky do uší mě napadly jako poslední dokonalou tečku do tohoto celku. Jsou elegantní, dívčí, jemné, možná roztomilé a dodávají jarní náladu a pocit lehkosti. (trochu věta jak z reklamy na vložky co, omlouvám se ;D) Nakonec nasadíme sluneční brýle, zvolíme přirozený makeup a můžeme vyrazit do všedního dne.


Krátké květované tričko s nápisem, to je to, co najdete teď všude. Hodí se k legínám, džínám.. Já zvolila legíny s ozdobou, které outfit trochu přidrsňují, a vytvářejí s květy kontrast. Džínová bunda se teď přímo nabízí, a volá hippie styl. Kabelka s třásněmi se perfektně hodí k legínám a bundičce, a opět kontrastuje s tričkem. Aby outfit neztrácel lehkost, přidáme ještě sladké doplňky, ovšem decentní, jelikož květy jsou už dost výrazné, tak je důležité dávat pozor, aby outfit nepůsobil příliš přeplácaně. Nasadíme konversky, které hodí celkový dojem do pohody, a všechno je perfektní. Outfit působí lehce, ale má i svou "temnou" stránku. Jak se říká, protiklady se přitahují, a toto je krásný příklad.

Doufám že jaro bude už brzy skutečně v plném proudu, aby bylo možné realizovat své módní plány bez toho, aby nás stále zatěžovali bundy a kabáty. Budeme konečně lehké jako pírka. :)

S láskou,
Ellie :))


Pizza šnečci z listového těsta

17. března 2014 v 21:31 | Bonnie Melone |  ♥ Quickies
Tady je quickie na pizza šnečky podle vlastní chuti!

Potřebuješ :
Listové těsto
Omáčku podle vlastní chuti
Salám, šunku, sýry, ... Podle vlastní chuti
Rajčata
Kmín nebo sezam
Vejce


Listové těsto nech rozmrazit, a rozválej ho tak, aby bylo dostatečně tenké. (musí jít dobře zamotat)
Rozválenou těstovou placku pomaž omáčkou, kterou jsi vybrala, například sladkokyselou, rajčatovou, pikantní...
Na připravený základ polož na jednu polovinu sýr se šunkou a zeleninou, nebo prostě cokoliv, co jsi vybrala jako náplň.
Zaroluj celý výtvor do dlouhé, co nejtenčí rolády, kterou rozřezej na přiměřeně velké šneky.
Pokládej šneky na plech s pečícím papírem naležato.
Rozšlehej vejce a potři jím celé šneky, můžeš vejce dovnitř šneků i trochu nalít, čímž přidáš ještě další chuť.
Nakonec posyp šneky kmínem nebo sezamovými semínky.
Strč do předehřáté trouby a peč do zlatova!


Dobrou chuť!

S láskou,
Bonnie

15.3. 2014 Photography

16. března 2014 v 19:35 | Bonnie Melone |  ♥ Diary

S bráškou na oslavě 50. narozenin mojí maminky. :) Úžasný den, večer, dokonalá atmosféra! Bráchovi patří zvláštní poděkování. :) Je nejlepší na světě! ♥


Společný dáreček pro maminku! :) Byla nadšená, jak jinak. Spoustu lidí si na téhle vodní krásce dost máklo.Samozřejmě jsem pomáhala s mňamkama pro příbuzenstvo, pro maličkatý i velký, ;)Máte zájem o quickies recept na mini pizza rolky? :)

Přiblížení jarních kolekcí 2014

15. března 2014 v 16:00 | Bonnie Melone |  ♥ Fashion
Jaro je tu, konečně!
Jaro už dávno dorazilo i do vašich oblíbených obchodů. Inspirovala jsem tento článek svou první obchůzkou po obchodech, a vytvořila jsem pro vás stručný pžřehled toho, co tam můžete najít a jak s tím naložit.

Tak.. Co mě zaujmulo jako první? Krátká trička! Teď samozřejmě ještě není úplné teplo na to, abychom je mohli nosit bez tílka, ale bude! Každopádně.. Všechny barvy, střihy, nápisy, vzory.. Je tolik modelů těchto krátkých triček, a já už mám nakoupená tři, a budou další, protože jsem si je opravdu zamilovala. Pokud požno, nakupujte se soudností ke své vlastní postavě, protože to, že mají všude krátká trika hned neznamená, že si je na sebe každý musí nacpat.
Máme radost, když jdeme ven jen v mikině. A protože teď už je můžeme ukazovat, je ten pravý čas pár si jich pořídit. Mikinky jsou teď také všude ve spoustě krásných, jarních variacích, a k těm krátkým tričkám teď přišli i krátké mikiny s dlouhým rukávem. Jednu jsem si už sehnala a chci další, další, další... Nezapomeňte, že pokud si koupíte hodně výraznou mikinu, je nejlepší doplnit to buď černým nebo bílým tílkem, podle toho, které se bude hodit více, protože nechceme vypadat jako cirkus že?
K vrškům můžeme nosit legíny, kterých je všude vždy dost, a džíny už můžou mít díry. A zase to tu máme.. Soudnost, soudnost. Přemýšlej o tom, jestli jsi opradu ten správný typ na legíny.
Rána bývají ještě chladná, a proto není od věci pořídit si bundičku. Vrátili se k nám džínové bundy a vesty, tak hurá do nich, je to opravdu krásné.
Zbývají boty. Sněhule, kozačky, válenky a všechno možné zimní obudí ukliďte někam dospod, a jejich místo nahraďte teniskami. V obchodech se to teď hemží botkami typu converse, kotníčkové tenisky a tenisky na klínku, které jsou teď velmi oblíbené.

Nejlepší nakupovací strategie, je projít všechny obchody, a pak se vracet, protože se často stává, že někde najdete něco super, tak si to koupíte, a ve druhém obchodě je to samé, o polovinu levnější, tak na to pozor.
Už máte představy o tom, co si chcete na jaře oblékat? Důležité je být sama sebou, a mít prostě svůj styl.

S láskou,
B.

Výzva pro krásné bříško!

13. března 2014 v 16:48 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Asi určitě se k vám před časem donesla výzva pro nejhezčí zadek, aneb dřepování do zláznění. Ikdyž jsem se zúčastnila, ani ne v půlce jsem to vzdala, protože mi z toho bylo už opravdu hodně špatně.
Teď se ale do oběhu dostala další výzva, která mi přišla zajímavá, a hlavně proveditelná. Jsem teprve na čtvrtém dnu, což by měl být odpočinek, ale já jsem to spletla a cvičila jsem pátý. Lhát si nebudeme, bolí to, a je to náročné, ale když je po všem, cítím se skvěle.
Co ale musíte hlavně vědět, je to, že nestačí jen cičit. Choďte brzy spát, hodně pijte, jezte pravidelně několikrát denně menší porce zdravého jídla a hýbejte se i jinak, například běhejte. Pokud budete delší dobu dodržovat všechny tyhle zásady, dočkáte se již brzy viditelných výsledků. Jdete do toho semnou?


Aby jste měli větší chuť do toho jít, inspirujte se třeba fotkami dokonale vypracovaných bříšek, které teď kolují všude, protože to je něco, co mě vždycky nakopne. Když se chce, všechno jde, takže pokud si rovnou řeknete, že to nemá cenu, nic nikdy nedokážete. Můžete do toho například jít i se svou kamarádkou nebo kamarádem, to by mohla být i zábava. Já si vždy pustím hudbu, a jedu si svým tempem tak, abych cítila že to opravdu něco dělá, což podle toho jak vás bude druhý den bolet svalstvo, poznáte.

A tady vám přidám můj aktuální stav. Nenechte se zmást, po cvičení vám svaly vždy trochu naběhnou, jen co si chvíli odpočinete, nebo se najíte, cětšina toho hned není vidět. Takže až to bude viditelné stále, tak je to dokončené, a pak už to jen udržovat. Držím vám všem odvážným palce!