Základní chyby v líčení

9. února 2014 v 15:42 | Bonnie Melone |  ♥ Beauty
Staří Egypťané kdysi dávno vynalezli make-up, abychom se cítili krásnější, a aby nás krásnější vidělo i okolí. S čím ale rozhodně nepočítali byla skutečnost, že ne každý pochopí význam líčení správně. Hlavním účelem líčení je především zakrýt nedokonalosti, a podtrhnout přednosti. To ví každý. Velké vrstvy a barevné kreace už dávno vyšoupnula přirozenost, to ale neznamená, že výrazné líčení je něco špatného, přirozeně. Výrazně se líčíme pro spoustu zvláštních příležitostí. Vše má ale svůj řád, a něco by rozhodně nemělo vůbec vycházet na denní světlo.

Pomerančová maska obličej ohraničený přesnou liníí tlusté vrstvy oranžového krému
Je docela těžké, vybrat si správný odstín makeupu a pudru. Mně už se kolikrát stalo, že jsem si koupila makeup, a po nanesení jsem zjistila, že je asi tak třikrát tmavší, nebo světlejší než moje pleť. Dolaďování světlým nebo tmavým pudrem sice trochu pomůže, ale není to řešení. Vtip je v tom, že každá slečna v drogerii, která se nabídne, že vám s výběrem odstínu pomůže, vám začně patlat testry na ruce, a to je špatně. Testry by se měli zkoušet kousek od ucha na čelisti, protože to je přesně to místo, kde je nejvíce vidět přechod mezi obličejem, a krkem. Stujte si na svém, a zkoušejte do absolutní spokojenosti. Když už konečně vyberete odstín, málokdy se stane, že je to naprosto stejné, jako vaše pleť. Teprve teď přichází ta chvíle, kdy vyberete odstín pudru podle toho, jestli potřebujete už jen zesvětlit, nebo ztmavit.
Na co je ještě potřeba dát si pozor, je nekvalitní kosmetika, a samotné nanášení. Z mojí vlastní zkušenosti musím říct, že všechny nekvalitní, levné pudry a makeupy mají oranžový nádech, a ucpávají póry. Při nanášení dejte pozor na to, aby jste nezapoměli nanést pod makeup bázi, tedy krém, který chrání proti ucpaným pórům. Další, a poslední pravidlo, je nanášet makeup tak, aby nevznikla maska podél obličeje, takže vždy nanášejte až těsně k vlasům a na krk, samozřejmě z lehka a do ztracena. Vždy rozmazávejte co nejpečlivěji, aby byla vrstva co nejtenčí, k čemuž vám pomůžou i labutěnky a houbičky na makeup.

Marfuša příliš tvářenky v nevhodném odstínu
Když máme hotový základ, rádi zvýrazňujeme svoje pěkné lícní kosti, a přidáme zdravější vzhled s trochou růžové na tvářích. Nabrat sytou růžovou barvu na štětec a udělat si velká kola přes obě celé tváře ale není ten způsob. Když vcucnete tváře dovnitř, sami se vám ukážou lícní kosti a jablíčka tváří. V zimě by se prý měla používat růžová tvářenka a v létě bronz, ale dá se to zkombinovat tak, aby se obě využily pro nejlepší výsledek. Bronzovou tvářenkou, o trochu tmavší než je vaše pleť, uděláte rovný stín pod lícní kostí, hezky podélně, a do ztracena, aby to vypadalo co nejvíc přirozeně. Na jablíčka tváří pak přidejte trochu růžové, nejhezčí odstíny jsou ty přirozené, světlejší, s tělovým nádechem, a zase do ztracena a nechat splynout s okolím. Na konec zkontrolujete výraznost a pokud vám přijde, že je to ještě stále moc výrazné, lehce přepudrujte pudrem celý obličej, což dokonale všechno sjednotí. S pudrem ale nepřehánět, aby se vám během dne neudělali mastné fleky a kropenaté části. Stínují se i další části obličeje jako čelo, nos a brada, ale to pokud neovládáte, tak nic nezkazíte tím, že tuto část vynecháte, protože to může dopadnout velmi špatně.

Pavoučí nohy slepené řasy a nepřiměřené množství řasenky
Není nic horšího, než si napatlat deset vrstev řasenky, a mít řasy slepené a nepřirozené. zvýraznit řasy neznamená je naplácat těžkou vrstvou drolící se černé hmoty, ale zvýraznit jejich délku a hustotu tak, aby vypadali lépe, ale stále přirozeně. Stačí kvalitní řasenka s kartáčkem, který vyhovuje vašim řasám, a jednoduchý ostup nanášení. Úplně od kořínků až ke konečkům řas dělejte dlouhé, pevné tahy, pomalu a v klidu. Řasy vlastně češete, během toho je řasenkou rovnáte, aby byli hezky od sebe a tlačíte na ně tak, aby byly hezky natočené. Ke krásně zatočeným řasám vám pomůžou i kleštičky na řasy, které ale vždy používejte před líčením, nebo si je zlámete.

Brežněv špatná úprava obočí
I přesto, že jsem napsala Brežněv, je nejčastější chyba v úpravě obočí vlastně opačného významu. Upravené obočí neznamená co nejtenčí, co nejzmalovanější, ani co nejpodivněji tvarované. Obočí by stále mělo mít váš přirozený tvar i barvu. (s ohledem na barvu vašich vlasů) Když se podíváte na svoje nevytrhané, dorostlé obočí, nejvýrazněji vystupuje určitý tvar, který zvýrazníte tím, že vytrháte obočí okolo něj. Nikdy nedeformujte tvar svého obočí, protože to vypadá příšerně, když dorůstá, a špatně se to udržuje. Obočí nemusí být ani supertenké, takže nechtě tloušťku tak, jak vám vaše obočí samo nabízí. Samozřejmě, nemáme vždy souměrný obličej, takže každé obočí může být trošku jinak. J ena vás, jestli ho podle toho vytrháte, což shledávám jako náročné, nebo jestli ho zlehka dobarvíte tužkou na obočí. Tužku na obočí vyberte tak, aby byla přirozená a příliš nekontrstovala s barvou vašich vlasů. Takže blondýnky hodně světle hnědou, tmavovlásky tmavou a tak dále. Pokud máte netradiční barvy vlasů jako červené, modré, zelené.. Nechte si přirozenou barvu svého obočí. Tužkou nemusíte malovat po celém obočí, stačí zvýraznit místa která vám nezarůstají, kousek který na druhé straně chybí, nebo obočí prostě jen dorovnáváte do tvaru. Není na tom nic těžkého, a vypadá to přirozeně a hezky.

Sepsala jsem vám nejvíce opakované chyby v líčení, které vídám každý den. Samozřejmě je potřeba dát si pozor i na sposustu dalších věcí jako jsou barevné stíny, linky nebo bronzery, ale to už je spíše otázka stylu, vkusu a příležitosti, než otázka nějakých zásad. Základem je vědět, že denní líčení by mělo být příjemné, nenáročné a přirozené, a to večerný výraznější, zdobené ale nikdy ne přehnané. Je hlavně na vás, jaký pro líčení máte cit, ale pokud si příliš nevěříte, nikdy neuškodí být decentní.

S láskou,
B.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adél Adél | Web | 9. února 2014 v 17:56 | Reagovat

Krásný článek! Osobně se nejčastěji setkávám s "pomerančovou maskou".

2 Černý Drápek Černý Drápek | Web | 23. února 2014 v 0:10 | Reagovat

Jak se dá nejlépe užít bronzer? Nikdy jsem tomu neporozumněla :)

3 amy-rose amy-rose | E-mail | Web | 14. března 2014 v 18:11 | Reagovat

článků na toto téma jsem četla opravdu hodně, ale vždycky ta dotyčná slečna psala poučivým stylem a celkově nesympaticky, ale tenhle článek se mi opravdu líbí a musím s Tebou souhlasit:) kolikrát na škole potkám holku se snad o tři odstíny tmavším makeupem, který na obličeji vážně vypadá jako maska a tvářenkou po celých tvářích.. a abych nezapomněla na tu tunu řasenky, co si napatlaj na řasy.. a ještě se nesou, jak kdyby jim patřil svět
Pěkný článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama