Dnešní svět

6. února 2014 v 22:55 | Bonnie Melone |  Téma týdne
V dnešním světě se setkáváme se spoustou nových, skvělých věcí, ale i s hromadou neustupujících absurdit.

Dnes po škole jsem se rozhodla vyrazit s kamarádkou do Prahy, něco nakoupit, dát si ten párek v rohlíku, co prodávají na nádraží.. Znáte to, prostě klasika. Cestou k NewYorkeru na Václaváku jsme narazili na něco naprosto úžasného.
Stál tam, chlápek, v kostkované košili, sympaťák, a se slunečními brýlemi na očích. Před sebou měl stůl, na proti němu dva malé teplomety, pod ním barely s vodou a před tím stolem ležel otevřený stříbrný kufřík s drobnými mincemi. A na tom stole stálo tak dvacet skleniček, všechny byly naplněné vodou, ale v každé bylo jiné množství. Borec do nich střídavě namáčel prsty, aby na ně mohl hrát. Hrát na skleničky!
Věděla jsem, že to jde, ale pokaždé jsem to jen viděla někoho zkoušet, nebo s tím blbnout. Ten magor na to dokázal zahrát naprosto neuvěřitelné věci. Poznali jsme některé známé melodie, ale poslechli jsme si i zřejmě jeho vlastní skladby. Zapomněli jsme, kam jdeme, a tupě jsme zírali na toho člověka, stejně jako asi dvacet dalších lidí, kteří stáli poblíž. Stáli jsme tam, a nechápali tu genialitu. Celou atmosféru toho andělského cinkání rušili jen japonští turisti, kteří měli potřebu si to natáčet a fotit.
Střídavě jsme zaraženě čuměli, divili se, a pozorovali reakce ostatních lidí. Po tom, co nám borec vehnal slzy do očí, a my zdvořile a s obdivem naházeli do kufříku všechny drobné, co jsme měli, jsme začali uvažovat o absurditě dnešního světa. Tohle nebyl žádný somrák, co leží na zemi, nachcanej jak duha a spradlavej jak starej popelník. Tomu bych nedala ani mindru, beztak by šel a koupil první krabicové víno, ke kterému by se dostal. Tohle bylo jiné. Působivé. Někdo, kdo má talent, absolutní sluch a dokonalý nápad, stojí v zimě na náměstí a snaží se tím, co umí vydělat nějaké peníze. Na to, jak moc ten člověk dokázal zapůsobit jen na nás dvě, se mu toho ale moc nedostávalo. Každý čumí, ale to je všechno. Moje kamarádka řekla perfektní větu. Tohle je pro mě umělec, nedokázala bych obdivovat někoho, jako je Agáta Hanychová.
A to je přesně to, o čem pořád píšu, a proti čemu se snažím bojovat. Lidé milují idioty. Rádi na ně koukají, jak jsou zavření v jednom baráku a vzájemně se mydlí ve sprše, rádi je poslouchají, v rádiu a na hudebních televizních programech, a dívají se jak olizují kladivo. A nejen to. Každá s prominutím pitomá Agáta Hanychová, Natálie Smutná, Dominika Myslivcová a spousta dalších, nejsou přínosem pro nic. Proslavit se tím, že ze sebe uděláte debila, nebo máte pohaté známé, to umí prostě každý. S rozumem, talentem a skutečným nápadem v dnešním světě nikdy nepochodíte tak, jako nehorázně vymaštěná holka, co si ve videoklipu roztahuje zadek, a souloží s hadicí.
Někteří lidé si zkrátka zaslouží víc, nemyslíte?
Je mi to líto. Líto, líto, líto.. Nenávidím to. Ne všechny, ale je jich dost. Jsme povrchní, rozmazlení, necitelní a nevážíme si ničeho, co máme. Moje motto už dlouho zní "mám radši stromy, než lidi."

Zhnusená,
B.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fanúšik fanúšik | E-mail | Web | 6. února 2014 v 23:49 | Reagovat

Tiež som videl a aj počul takú hru na pohároch a bolo to perfektné. Ak na tom človek vie hrať, tak máš chuť to pozerať celú večnosť.

To s tými žobrákmi si úplne vystihla. Ja stretávam na ceste zo školy presne na tých istých miestach rôznych žobrákov s rôznymi technikami žobrania a hnusia sa mi. Ani im neverím, že nemajú kde bývať. Taký jeden pánko chodí v bielom rúchu a s bielym labradorom a snaží sa nás nalákať vhadzovať mu peniaze do toho vrecúška, čo nosí so sebou.

Pekný blog :)

2 Adelaine Adelaine | Web | 7. února 2014 v 7:00 | Reagovat

No, určitě to muselo být působivé, ale že by mi něco takového vehnalo slzy do očí?
A možná bys měla radši mít motto "mám radši zvířata, než lidi" a pomáhat jim, stromy ti toho moc neoplatí. Ale to ne. Kromě povrchních a rozmazlených lidí je tu taky pěkná kupa pokrytců, no.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama