Vlož více nadšení do obyčejných dnů

13. listopadu 2013 v 16:03 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Budík zvoní. Začíná to celé od znovu. Nemůžu vylézt z postele, mám pocit že bych umrzla. Vypínám budík už snad po desáté. Pokouším se zabalená v dece vstát a rosvítit. Nesnáším vstávání, cestu autobusem do školy, tu únavu, ten stres. Píšeme test? Skvělé, další pětka. Jedinou světlou chvilkou je oběd. Odpolední vyučování mě dohání k šílenství, nudou bych řvala. Vracím se domů, jsem unavená, znuděná, bez šťávy. Už teď se trápím představou, že zítra budu muset zase vstávat a jít ven do té šedivé zimy.

Připadá ti každý den také tak stresující a stereotipní? Připadá ti podzim tak neskutečně depresivní a unavený? Změň to díky dávky nadšení, kterou si můžeš přidat běhěm dne do každé aktivity, která tě jednoduše ničí.

Je těžké mít z něčeho radost když je tvoje nálada na bodu mrazu, a venku ještě pod ním. Nejjednodušší co můžeš podniknout, je odstranit nepříjemnosti, které se dají nějakým způsobem ovlivnit. Tak například ranní vstávání. Je jasné, že čím dřív půjdeš spát, tím lepší ráno budeš mít. A jaké jsou mé typy na dobrý spánek? Po večerní příjemné sprše si často udělám čaj, mám ráda zázvorový, vyber si i ty něco co tě dokáže na nějakou chvíli uvolnit. Chodím spát kolem deváté, pak se cítím jako lidská bytost když ráno vstávám. Ideální podmínkou pro dobrý spánek je pro mě chladná místnost, a teplá postel, a nebudu vám lhát, můj plyšový medvěd od nejlepšího kamaráda je náplast na únavu, je to jako když vám někdo vypráví pohádku. To je přesně jedna z těch maličkostí, které vás donutí úsmát se, přestat zoufat a vrátit se na chvíli do příjemného a bezstarostného dětství, kdy ještě existoval ježíšek a víla zuběnka. Když se někdy zamyslíte, každá taková věc má v sobě kouzlo i v dospělosti, ale to jsem trochu utekla. Pokud máš problém usnout, protože ve vedlejším pokoji zákeřný sourozenec stále svítí a dívá se na seriály, doporučuji škrabošku a klidně špunty do uší, ikdyž ty jsou kvůli budíku trochu nepraktické. Škraboška mě donutí spát, protože pokaždé když otevřu oči, je pořád tma, a vytváří to takový uklidňující pocit. Spánek je něco, na čem je dobré dát si záležet. Na klidu, na pohodlí a pocitu bezpečí. Ukliď si v pokoji a vyměň povlečení, a bude se ti spát ještě lépe. Já jsem vždy večer nadšená, když se na zemi neválejí kupy oblečení, co ve tmě vytváří podivné příšerky a strašidelné obličeje.
Škola. Učení mučení. Jakkoli tě toto místo odpuzuje, nudí nebo dokonce děsí, chodit se tam prostě musí. Naučila jsem se vložit nadšení i do této, zřejmě nejdelší části dne. Je to těžké, a ne vždy to vyjde, ale zkus se místo nudění k smrti o hodině nachvíli zaposlouchat do toho, co učitelka říká, a sem tam zapiš poznámku. Budeš mít lepší prospěch a hodina uteče tisíckrát rychleji, vážně, je to docela fajn. Narovnej se, vezmi nejhezčí propisku kterou máš, soustřeď se na věci které tě budou bavit. Když mě nebaví psát si poznámky, často si trénuju do sešitu krasopis. Zní to divně, ale pokaždé se těším až si budu moc zapsat další věc, protože mě napadlo další zajímavé písmo. Přestože tvůj sešit bude vypadat jako cirkus, svůj účel to splní. Vtip je zkrátka v tom, že cokoliv budeš dělat, snaž se si s tím pohrát a brát to jako hru, nebo jako výzvu. Někdy to nevyjde, ale často to může být i zábava.
Každý den může být trochu jiný, když se budeš usmívat, snít ale zároveň být pořád nohama na zemi. Každá nepříjemnost se dá ovlivnit něčím pěkným, a při učení si vždycky můžeš připadat jako ve filmu "pravá blondýnka" která se učila s nadšením a byla vždy energická a přesvědčivá. Každá věc která se ti nelíbí, nebo v tobě vyvolává špatný pocit může být hezčí když zapojíš svou kreativní fantazii. Přiznám si, že si občas připadám trochu divná, když si večer v kuchyni dělám svačinu na ráno, a hraju si při tom na kuchařskou show, ale dělá mě to šťastnější, veselejší a originální. Přijde mi, že život je o tom, radovat se z maličkostí, a cítit se pořád jako dítě s neomezenou fantazií, a když je potřeba, chovat se dospěle. Ale nikdy nebýt znuděná, otrávená nebo v depresi.
Máme tolik možností, prožijme je s nadšením. Vždycky je to něco, čím se oživit.

S láskou,
B.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Drápek Drápek | Web | 13. listopadu 2013 v 20:02 | Reagovat

Hezky napsané! To musím ozkoušet. :)

2 Meggie Meggie | Web | 20. listopadu 2013 v 16:18 | Reagovat

Super článek, taky se to tak snažím dělat, ale někdy to moc nevychází :)

3 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 20. listopadu 2013 v 16:22 | Reagovat

Naprosto úžasný článek. Taky se snažím si některé dny zpříjemnit. S kámoškou jsme včera na matice vymysleli, jak se píše bž :D Nejlepší je radovat se z maličkostí - když najdeš na ulici pětikorunu, v jídelně je dobrý oběd nebo ti někdo řekne vtip, kterému se směješ celou hodinu. Někdy mi to pomáhá přežít :)

4 amy-rose amy-rose | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 17:43 | Reagovat

páni, máš úžasné motivační články:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama