Přehlídka ženských omylů

25. listopadu 2013 v 14:38 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Čteme módní časopisy, kde vidíme ty nejkrásnější modelky, nejlepší rady a nejsilnější inspiraci. Na inspiraci jako takové, není nic špatného, dokud si nezačneme pomyslně ukusovat části naší skutečné ženskosti, a části našeho já. Já jsem se okusovala dlouho, dokud ze mě nezbyla jen poslintaná kost bez špetky kouzla. Občas ještě určitě nechtíc zhltnu nějaké to sousto, ale rozhodně jsem se toho už hodně naučila. Je to učení o ženskosti, a o tom jak být sama sebou. Dnes bych se s vámi chtěla o moje dosavadní poznatky podělit. Možná díky tomu předejdete trapným omylům.

Za každou cenu sexy!
Díky vnějším mediálním vlivům vidíme slovo "sexy" už dost zkresleně. Rudé rty, nohy až ke krku, dlouhé vlasy, krátké sukně a nedej bože třeba síťované punčochy. A pak zjistíte, že vám rudá rtěnka a minisukně na sexappealu nepřidá, a možná na vás dokonce někteří koukají, jakože jste zrovna sletěla z višně a k tomu jste dole bez. Být sexy je hlavně stav duše. Jde o to, že se musíte cítit sexy, a vědět kde máte přednosti, které stojí za to zvýraznit. Vystrčit prsa z obrovského výstřihu a přehnaně dlouho olizovat v kavárně lžičku umí totiž každá, ale vystrčit charakter ze sympatické skořápky a být vždy přirozená a sama sebou..? To jen tak někdo nezvládne. Snažit se být za každou cenu svůdná a sexy, to je to nejhorší, co můžete udělat, to je jisté.

Předstíraná dokonalost je nepřirozenost jako každá jiná..
Knihy jako : "Chyť svého prince podle našich rad!" nebo "Ta nejlepší žena do týdne!" Názvy jsem si vymyslela. Přiznávám, jsou trochu krkolomné, ale báječně vyjadřují přesně to, co jsem chtěla. Nemůžete se stát dokonalou ženou podle návodu, a žádný muž se do vás nezamiluje díky radám v přihlouplé knize. Člověk se může inspirovat, může se poučit, nebo přijmout fakty, ale nemůže ovlivňovat svoje životní úspěchy díky tomu, že se bude dopodrobna řídit názory a radami někoho jiného. My jsme my a chceme žít podle sebe. Tím, že jsem sami sebou dokážeme skvělé věci, poznáme skvělé lidi, a něco předstírat je velká chyba, protože časem zjistíte, že společnost, do které jste se dostali vám vlastně vůbec nevyhovuje. Žena je osoba, která působí na okolí svým přirozeným šarmem a osobností. Sama se svými názory a se svou osobností toho dokážete vždy nejvíc.

Musím vypadat jako modelka!
Nemusíš. Být žena neznamená být vždy štíhlá, vždy upravená, vždy vyretušovaná. Ženskost má spoustu jiných priorit. Můj učitel na sborový zpěv nám o jedné zkoušce vyprávěl o dívce, kterou potkal, když byl na škole. Byla to prý na pohled ta nejkrásnější, kterou kdy viděl. Pak jí slyšel mluvit a viděl jíst, a zjistil, že o něco takového by v životě ani kolo neopřel. Stejně tak je to i s těmi překrásnými, bezcharakterními a povrchními slečnami.

Tohle se mi líbí! Ale mým přátelům ne. Takže nic?
Typické. Každý má svůj vlastní, ojedinělý styl, který uznává. Každý má právo vybírat přátele, módu, názory a přístup k věcem podle vlastního vkusu. Nikdo nemá privilegium odsuzovat tento výběr, ať už je jakýkoliv. Když si chceš obarvit vlasy na modro, otázka kterou si kladeš nemá znít : "Udělala by to moje nejlepší kamarádka?" Ale měla by znít například : "Bude mi to slušet? Dokážu vrátit vlastní barvu zpátky?" Zkrátka názor ostatních by tě neměl znepokojovat. Tohle také, jako spousta dalších věcí, navazuje na téma "být sama sebou" a tak je hned poznat, co je opravdu důležité.

Budu jako Reese Witherspoon ve filmu Pravá blondýnka!!
Jedna z nejhorších věcí, kterou můžeš udělat je hrát si na úplně jinou osobnost. Trochu mi to připomíná dětství kdy jsem se dívala na film Matilda, a pak jsem celé odpoledne hrála, že jsem ona, zkoušela jsem pohybovat věcmi magickou silou a dokonce jsem mluvila stejně jako ona. Nakonec to ale vždy skončilo akorát zklamáním, když jsem zjistila že žádné speciální schopnosti nemám, a že budu muset žít bez toho. Stejně tak teď, když se někdo bude snažit o to, být někým jiným, dojde ke zklamání. Nikdo si ze dne na den nemůže říct, že od zítra se bude chovat jako dáma na vysoké úrovni, nebo že od teď bude stejně tak vtipná, jako kamarádka, se kterou byla nedávno v kavárně. Jsme, jaké jsme, a měli bychom se tak mít rádi, a ne si pořád na něco hrát.

Budu se na něj věšet už jen proto, že mě chce!
Chyba, chyba, chyba… Neměli bychom jako ženy mít určitou úctu sami k sobě? Neměli bychom si vybírat co je pro nás nejlepší? Nejsme žádné zoufalky, žádné ubožačky které berou to, co se zrovna naskytne. Někdo má třeba flirt přirozeně v povaze, ale to neznamená, že musíme využít každé situace k tomu předvádět se. Nikdy nesmíme zapomenout, že určitá dávka nedostupnosti je největší lákadlo. Když někdo zjistí, jak dostupná jsi, okamžitě ztratí zájem. Je v pořádku bavit se, ale zachovej si trochu tajemna, které dovol odhalit jen tomu, kdo za to opravdu stojí.

S láskou,

B.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. listopadu 2013 v 15:29 | Reagovat

Ještě štěstí, že se nepohybuji mezi slepicemi chovající se výše zmíněným způsobem a hrajícím si na ženy.

2 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 25. listopadu 2013 v 16:44 | Reagovat

Dobrý článok, vyjadrila si to pekne. Priznávam, občas si tie rady prečítam, no skôr pre zábavu, než žeby som sa niečím takým riadila. Veď je to hlúposť. Najmä tie rady o tom, aká byť aby ženu muži chceli mi občas pripadajú....nuž oničom. S takými som sa bežne stretávala aj na blogoch, rady aké by malo dievča byť aby zaujali chlapcov. Vždy ma to pobavilo, pretože som skoro vždy porušovala všetky tie ich "pravidlá". A nuž, predsa ak by som chcela, mohla by som si z nápadníkov aj vyberať (ale nechcem, ja mám toho svojho vyvoleného :3 ).
Celkovo, všetky tie rady sa snažia z každého spraviť rovnakého klona. Vidím to aj v rôznych zmenárňach, kde občas aj zo zaujímavého človeka spravia normálneho...takého, akým sú všetci naokolo. Zabúda sa na prirodzenosť, na jedinečnosť...
Nuž, našťastie sa od takých prípadov snažím držať čo najďalej. :D

A že sexy :D ...niekedy si pripadám, že som jedna z mála, ktorá ani netúži byť nejako sexy...mne by sa skôr páčilo byť zlatá a rozkošná než sexy :D

3 Elliette Elliette | E-mail | Web | 26. listopadu 2013 v 15:08 | Reagovat

Pravdivé, praktické, skvěle napsané =) Nemám co dodat.

4 Elliette Elliette | E-mail | Web | 26. listopadu 2013 v 15:19 | Reagovat

Dobrý článek, dobře sepsáno. =) Nemám co dodat.

5 El El | 28. listopadu 2013 v 12:48 | Reagovat

Píšeš moc hezky a navíc ti to sluší ;)

6 María María | Web | 28. listopadu 2013 v 17:04 | Reagovat

Mám neblahý pocit, že nejsem žena :-)

7 María María | Web | 28. listopadu 2013 v 17:20 | Reagovat

[6]: Naštěstí. Rozhodně lepší, než se snažit být za každou cenu sexy a řídit se názory stáda :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama