Deníček štěstí ♥

25. listopadu 2013 v 19:55 | Bonnie Melone |  ♥ Creative Motivation
O kouzelné motivační skleničce už víte. Dalším předmětem v nové rubrice ♥ Creative Motivation je deníček štěstí. Deníček, díky kterému budete šťastnější, a uvědomíte si, že se vaše dny netočí jen kolem špatných událostí, a naučíte se vidět věci pozitivně. A co je lepšího, než být zase o trochu pozitivnější?

Potřebuješ samozřejmě deník. Můžeš si ho vyrobit z papírů nebo si koupit sešit, třeba s tvrdými deskami, což bych doporučovala, protože vydrží dlouho a nezničí se. Deníček si stejně jako skleničku zu předchozího článku ozdob podle vlastní fantazie. Použij barevné papíry, třpytky, mašle, samolepky, pastelky, fixy..., Vše co tě napadne a bude se ti to líbit. Důležité je aby jsi deníček vždy ráda viděla, a vždy měla chuť do něj psát. Nebudou to ale obyčejné zápisky.
Do deníčku napiš každý den 5 šťastných událostí. 5. Ne míň, ale víc klidně. Můžeš to nadepsat třeba "to jsem měla ale štěstí," nebo "Dnešní plusy..."
Druhým úkolem, je napsat pět špatných věcí, které se ti ten den staly, ale otočit je v pozitivní věc. Třeba "ujel mi autobus, ale kdybych ho stihla, nepotkala bych toho super kluka." Jen příklad, trochu krkolomný, ale dostatečně vysvětlující. Díky tomuhle se postupem času naučíš vidět vše pozitivně, ikdyž to tak ze začátku nevypadá.
Deníček štěstí ti zabere denně asi deset minut, takže tě nebude zdržovat od učení nebo jiných povinností. Zdá se to jako maličkost, ale dokáže to výrazně změnit pohled na svět.

Hodně štěstí!

S láskou,
B.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 teri teri | 7. února 2014 v 12:50 | Reagovat

Ten nápad se mi moc líbí. Už přemýšlím, jaký sehnat bloček :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama