25 dní do VÁNOC!!

29. listopadu 2013 v 13:39 | Bonnie Melone |  ♥ Diary

Ozdobené, slavnostní, překrásné, voňavé, láskyplné, chutné, sladké, veselé Vánoce!
Mám spoustu vánočních přání. Patří do nich moje rodina, já, i ostatní blízcí. Chtěla bych dát každému pod stromeček to, po čem touží, ale víte jak je to občas složité. Ale jak se říká, za peníze si štěstí nekoupíš, a je to pravda. Radost můžeme dnes už udělat jakmkoliv kreativním nápadem, podle toho jak kdo vánoce vnímá. Jsou zkrátka i takoví, kterým láska nestačí. Dost ale o nich.
Jednou jsem udělala na vánoce něco.. strašného! Dodnes, když si na to vzpomenu, zvedá se mi žaludek a strašně se stydím. Krátce řečeno, nepořídila jsem nikomu dárek. Bylo mi tak trapně a smutno, že jsem si štědrý den vůbec nedokázala užít. Nemohla jsem mít radost z dárků, z té pohody, z ničeho. Jen jsem na to stále musela myslet, ma připadala jsem si nelidsky a hloupě. Díky tomuto zážitku vánoce beru velmi vážně. Není to o tom, rychle "něco" pro všechny sehnat, aby se neřeklo, ale o tom, pečlivě vybírat tak, aby to udělalo co největší radost. Vybírání vánočních dárků pro ostatní je moje oblíbená část roku. Všechny obchody jsou tak nádherně vyzdobené, po stromech jsou rozvěšená světýlka a lidé jsou nevrlí a nervózní jako obvykle.
Na vánocích je nejkrásnější, že se celá rodina sejde u slavnostní večeře, a všichni se usmívají. Nikde nevládne žádná zloba a podobně, prostě vše zahalí pohoda vánoc. Všechny problémy, chyby, nerovnosti.. Tohle všechno ve vánoční den mizí a zůstává láska a radost.
Každý má právona to slavit si vánoce podle toho, jak mu to vyhovuje. Někdo se obejde bez dárků jen s romantikou světýlek a plně se odevzdá večeři s nejbližší osobou. Někdo slaví se vším všudy v duchu všech vánočních tradic, někdo odjede na hawai a někteří si prostě pověsí na dům plastového santu a nad krb si pověsí vánoční ponožky. Ať si každý říká co chce, přestože v Americe je to tradice, tady nad tím kroutím hlavou. Ale jak říkám, každý ať slaví dle svého uvážení, a dle své představy vánoční pohody a atmosféry. Celý rok zase utekl jako nic, ale já už se těším na ten velký den, a dokonce i na sníh, což je u mě docela novinka.

Od minulého roku jsem si vymyslela tradici! No, není to zatím moc tradice, když jsem to poprvé udělala minulý rok, ale to nevadí. Chci vánoční svetr!! Minulý rok jsem měla tmavě modrý, s bílými soby, a tenhle rok bych si přála červeno-bílý, zase se soby, nebo s nějakým strašně kýčovitým vánočním motivem. A chci aby byl obrovský. Obrovský a kýčovitý vánoční svetr. Pokud jde o vánoce, je to jediné období kdy mi přehnanost vůbec nevadí. Nedávno jsem byla svědkem něčeho naprosto hrozného. V Gatu v Liberci jsem uviděla stojan se svetry. Vánočními svetry! Byly tam tmavě modré, zelené a červeno-bílé! Už na dálku jsem se zamilovala do těch typických střihů, a do těch materiálů, které vypadají strašně kousavě, ale nejsou. A pak jsem to uviděla. Byli na nich koně. Koně! Ten svetr působil tak slavnostně, červenobílá volala vánoce, ale vzor byl sestavený z odporných, běžících koní. Byla jsem zhnusena ještě asi na další dvě hodiny. Však já si ten svůj vysněný stejně najdu!
Když vám vánoční tradice nezhnusí koně, je na nich vždy něco tak magického! To rozkrajování jablba, vánoční ozdoby, vana bramborového salátu.. Miluji ten den. Ikdyž nejsem zrovna příznivcem vánočních pohádek, těším se na to společné večerní posezení u televize, s hrnkem kakaa a s talířem cukroví, až bude "po všem." Veselé Vánoce Vám všem! ♥

S láskou,
B.
Nárameky Pandora. Můj velký sen. Vánoční verze vypadá vážně skvěle ♥ Řekla bych, že není krásnějších šperků, než jsou právě náramky z Pandory. Bohužel, také asi není dražších. Můžete si je sestavit podle svého stylu, a mají neuvěřitelných tématických i obyčejných variant, materiálů, barev, stylů a motivů. ♥ Jeden korálek (z těch levnějších) Pandora, stojí okolo deseti tisíc korun. Věřím, že jednou nastane čas, kdy už nich nebudu jen snít. ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama