Stres. Co umí, a jak ho zabít

23. října 2013 v 17:53 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Důvodů ke stresu máme víc než dost. Zahlcuje nás škola, máme problém s učiteli, s kluky i s rodiči. Během toho všeho musíme zvládat spoustu dalších věcí, a ještě si chceme nechat chvíli pro sebe. Jde to vůbec? Jak se stresovat méně?

Důležitou součástí dní bez stresu je hlavně spánek a dobré, pravidelné jídlo, které nám dodá energii a dostatek potřebných vitamínů.
Co se spánku týče, měla bys spát minimálně osm hodin denně, abys nabrala potřebnou sílu. Ze začátku je těžké navyknout si na pravidelný spánkový režim, ale postupně se to začne zlepšovat. Ikdyž nebudeš prvních pár dní moc usnout tak brzy, alespoň se snaž odpočívat. Lež, měj avřené oči a vůbec na nic nemysli. Pokud do hodiny spánek nepřijde, jdi se třeba napít a pak pokračuj stále dokola. Je to otrava, ale lepší než koukat bez šance do stropu. Na dobré spaní také pomáhá nějaký bylinkový čaj, nebo teplé mléko. Nejlepší prostředí pro spánek je chladná místnost, teplá postel, a úplná tma, protože pokud budeš spát s rosvícenou lampou, mozek si dostatečně neodpočine. Nedostatek spánku způsobuje tvou nepozornost během dne, únavu, bolesti hlavy, otrávenou náladu, a může způsobit i zdravotní potíže. A také si můžeš zadělat na špatnou pleť.
Jídlo. Veledůležité!! Můj tip? Když se každé ráno dobře nasnídáš, budeš mít celý den dobrou náladu! Dodržuj svačiny, teplý oběd a lehkou večeři a budeš mít dostatek energie na celý den. Nedovol tělu aby mělo hlad, a doplňuj se během dne malými svačinkami, samozřejmě zdravými. Starej se o pestrý jídelníček, protože všeho moc škodí, takže jíst každý den podobná nebo dokonce stejná jídla.. To je o dr*ku. Když budeš zanedbávat jídlo, podepíše se to na tvé pleti, na zažívání a samozřejmě energii a vzhledu.
Nestíháš? Máš moc práce? Problémy?
Klid.. Všechno se dá vyřešit v klidu. Škola, to dá zabrat. Nedokážu poradit nic lepšího než se učit průběžně. Nikdo není takový génius aby zvládl vše najednou. Pokud máš problémy se vztahy, ať už v rodině, s přáteli nebo partnerem, slova jsou lék. Promluv si s každým o tom, co tě trápí, snaž se brát věci s nadhledem a nedělej ve strresu žádné ukvapené závěry. Snaž se uvažovat vyspěle a nehádej se kvůli každé hlouposti. Když si budeš brát moc věcí k srdci, nezbyde ti místo na přemýšlení o důležitějších věcech, které bys měla řešit přednostně.
Jak jsi se dozvěděla, stres ti ničí krásu, zdraví i náladu. Občas mysli víc na sebe, zastav se, uklidni se a snaž se udělat si čas pro sebe, který můžeš strávit tak, abys byla co nejspokojenější. Ano, odbourávání stresu je těžká práce, ale když nebudeš líná, přinese ti to ty nejlepší výsledky. Hodně pohody do dalších dnů!! A úsměv, lidé co se usmívají jsou nejkrásnější. ;)

S láskou,
B.


Chceš vědět víc? přidej se na FB stránku Bonnie Melone! https://www.facebook.com/pages/Bonnie-Melone/463875136966329?fref=ts
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lilienviv lilienviv | E-mail | Web | 23. října 2013 v 18:45 | Reagovat

Vážně moc pěkně napsaný článek! Já se tímhle způsobem naučila usínat v deset :) A prostě platí všechno, co jsi napsala. Sice to není nic nového, ale k tomuhle tématu se nic nového napsat nedá a myslím, že neuškodí, když si to lidi zopakují :))

A, nechci vypadat jako hnidopich, ale napsala jsi "bilinkový čaj" místo 'bylinkový čaj' :) Chybička se vloudí, ale tohle vážně bije do očí, tak ať ti to neodradí čtenáře :))

2 Em Zet Em Zet | Web | 23. října 2013 v 19:36 | Reagovat

Mně nejvíce proti stresu pomáhá fyzická aktivita (třeba jdu běhat, apod.). Nebo naopak paradoxně velmi klidné prostředí v nějaké kavárně. :D Ale miluju kavárny a to bude tím. :D

3 Agape Agape | Web | 25. října 2013 v 15:19 | Reagovat

veľmi pekne si to napísala.. mna asi teraz najviac stresuje škola, to že nemám čas.. alebo ked mám problém , vzťahy.. :)a to že som sa prihlásila na gitaru ale toho sa nevzdám, chcem sa naučiť hrať a rozdelím si čas tak aby som tam mohla chodiť :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama