Už napořád silná a sebevědomá!

19. srpna 2013 v 18:08 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Znáš ten pocit kdy si připadáš neužitečná, zpomalená, přecitlivělá a tak vůbec? Všechny máme někdy slabší chvilky, kterým se buď postavíme čelem, a nebo jim propadneme. I když většina z nás chce proti pocitu méněcenosti, či nízkému sebevědomí bojovat, málokdy se to daří. Pokud patříš i ty mezi slečny a dámy, které své sebevědomí a životní sílu stále hledají pod postelí, tak se pohodlně usaď, a vychutnej si dávku inspirace a odvahy, kterou se ti teď prostřednictvím tohoto článku pokusím nachystat.

Co udělat jako první? Možná si myslíš, že sebevědomí se objeví, když sama sebe před zrcadlem budeš nahlas přesvědčovat o tom, že jsi krásná, sebevědomá a úspěšná žena. Proč ne, ale nejdřív musí mít zrcadlo důvod, aby ti uvěřilo, a pak i ty sama sobě. Je vyzkoušené, a logicky odvoditelné, že pokud se budeš sama sobě líbit, dokážeš o tom přesvědčit i ostatní. To je to sebevědomí. Vědomí, že vypadáš skvěle, které z tebe ostatní cítí, a nechají se ovlivnit. Takže pokud je tohle první věc, kterou potřebuješ, vymez si nějaký čas, klidně celý den, jen pro sebe. Kadeřnice, nehty, horká vana, péče o pleť a o tělo.. Udělej vše na co jsi v poslední době neměla čas, klidně vyzkoušej nějaké domácí masky na vlasy, nebo na pleť. Uvidíš, že ti to prospěje.
Samozřejmě nejde jen o to "fyzické sebhevědomí", ale také o to co se skrývá jak se říká, uvnitř. To je už delší kapitola, kterou nevyluští krémy ani kadeřnice. Pokud chceš získat sebevědomí v tom, co děláš, musíš se na to zaměřit, a snažit se být v tom nejlepší. Pokud se něčemu věnuješ, například nějakému koníčku, snaž se ho posunout na vyšší úroveň, zajímej se o nové trendy v tvém oboru, a buď zkrátka aktivní. To samé můžeš udělat i s tvým zaměstnáním, popřípadě se školou. Je těžké přes všechnu tu lenost a pohodlnost začít přidávat v povinostech na intenzitě, ale čas od času každého někdy chytne nová šťáva, a jde jen o to, se nepustit a nespadnout zpět do nových kolejí. Není nic lepšího, než pocit, že s hlavou vzhůru můžeš oprávněně tvrdit, že to co děláš, děláš nejlépe jak umíš, nebo dokonce nejlépe ze všech. A sebevědomí stoupá..
Bohužel jsou mezi námi tací, kteří nám sebevědomí každý den podkopávají. Někteří úmyslně, někteří o tom ani nevědí, a je to jen zásluhou toho, jak se podceňujeme. Pryč s tím! V obou případech si můžeme říct, že jsme všichni měli skoro stejné šance. Kam to dotáhneme, je na nás. A když se to někdo snaží zmařit, nebo to někdo zpochybňuje, jen si tím nahrazuje sebevědomí, které právě jemu chybí. Stačí jen zachovávat klid, nerozčilovat se a vědět, že ztrácet čas s někým takovým nás dál neposune, a ať to s námi vypadá jakkoliv, tvrdou prací a s rozumem dokážeme jednou víc. Já už jsem se naučila brát některé lidi s nadhledem, a i když to oni ještě nevědí, jsou vlastně k smíchu. Jak se říká, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. A tak to i funguje. Občas se ti může stát, stejně jako každému, že tě zachvátí vztek, zlost, závist, i pocit méněcennosti. V tu chvíli se narovnej, usměj se a vytvoř si plán.
To je další věc, která mě naučilabrát věci s nadhledem, a pustit se do něčeho s radostí a se spoustou energie. Pokud nevíš, kudy kam, vymysli si svůhj bojový plán úspěchu. Sepiš si co chceš dokázat, co k tomu potřebuješ, jak to získáš, jak to dáš dohromady, co uděláš pak, napiš seznam dalších věcí které musíš udělat. Je to nejjednoduší způsob, jak si dát dohromady všechny myšlenky a cíle, a vyhnat to negativní. Je to jako nadechnout se čerstvého vzduchu, a vyfouknout všechno špatné pryč.
Většina věcí se dá přejít, a začít s novým nábojem. Je neuvěřitelné, co dokáže udělat jeden relaxační den, chvilka jen pro sebe, i to, udělat si občas nějaké plánky osobního štěstí a úspěchu. Žít se musí přece naplno, bez pochyb.

S láskou,
B.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | Web | 19. srpna 2013 v 18:18 | Reagovat

Dobře řečeno :)

2 Nikča Nikča | 20. srpna 2013 v 18:20 | Reagovat

Zdravím,
musím ti pochválit blog! :)
Přesně tohle od blogu očekávám, když klikám na jeho odkaz a napjatě čekám, kdy se webové stránky zobrazí.
Úžasný design! Jednoduchý, neurážlivý a působí velmi elegantně až profesionálně.
Jsi skvělá blogerka a tvé články tedy opravdu marné nejsou, za přečtení určitě stojí :)
Palec hore a jen tak dál!
Přeji pěkný zbytek dne :)

3 Allys Allys | Web | 25. srpna 2013 v 11:09 | Reagovat

Tenhle článek se ti opravdu moc povedl =)

4 photographer-bianca photographer-bianca | Web | 26. srpna 2013 v 12:49 | Reagovat

Když jsem viděla že ten článek je dlouhý, tak mě přechvátila lenost a nechtělo se mi to číst, ale potom jsem si uvědomila, že nadpis článku, je přesně to co já nejsem a tak jsem se rozhodla, že se do toho pustím a udělala jsem nejlepší věc, kterou jsem udělat mohla, článek mi opravdu pomohl, děkuji ti. Vážně se ti to povedlo.

5 Bea Sz. Bea Sz. | E-mail | Web | 2. září 2013 v 11:22 | Reagovat

Tvůj web je fakt nejlepší!
Máš super články, ale některé jsou vážně moc dlouhé.
Máš design nelepší, jaký snad může být- díky za fajn náladu a počtení!

6 strongyheart strongyheart | Web | 7. září 2013 v 18:44 | Reagovat

Díky, určite sa týmto článkom budem riadiť, to si piš. Máme výkend tak si urobím čas na seba, zrovnám si veci v hlave a vytvorím nové stanovi. :) <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama