Nevěra. Co čekat?

12. srpna 2013 v 11:00 | Bonnie Melone |  ♥ Love
Někdo nevěrný je, někdo byl a už není, někdo nebyl nevěrný nikdy, a někdo možná chce zkusit, jaké to vlastně je.
Není třeba chodit okolo horké kaše. Nevěra je něco, co každý bere jinak, podle toho jak miluje, nebo jak umí zvládat stresové situace. Zkrátka je to otázkou toho, jaký na to má kdo žaludek. Už odjakživa jsou nepravosti jedním z největších lákadel. Pokud i tebe láká nevěra, je několik věcí, které bys možná chtěla, ale také nechtěla vědět. Obojí je důležité.
Nevěra dokáže ublížit. To ví asi každý. Je to něco, co by si člověk měl promyslet hlavně proto, že to především ublíží tomu druhému ve vztahu. myslím, že není pravidlem, že každý kdo to jednou okusí, by měl být okamžitě zavrhnut. Zní to možná praštěně a nelidsky, ale i tohle je něco, co se ve vztazích děje, a dít se ještě bude. A to co se také děje, jsou klasické pocity, které to doprovázejí. Pocity a následky.
Konání nevěry je v každém ohledu něco, co ze začátku rozhodně nepříjemné není. Jasně, proč bychom to dělali, když by to nebylo něco, o co bychom stáli. Některým to po zhřešení dojde dřív, a někomu později. Zaplaví tě pocity. Zmatené, a pocity smutku, i hněvu. V takovém stavu můžeš udělat spoustu špatných rozhodnutí, nebo se prostě můžeš jen sesypat a pořád si opakovat že se to nemělo nikdy stát, a ani se to už nestane. Je to vlastně první šok z toho, co se stalo.
Pokud se to tvůj partner nedozví, a jsi s tím tak spokojená, necháváš si sama sobě trýznivé tajemství, které tě stejně dřív nebo později dožene, tedy pokud jestli nejsi s prominutím úplně bezcitná. Není žádný div, že si to i tak však necháš pro sebe, ale stejně tak se může stát, že pravda vyjde najevo, ať je to to, co jsi chtěla, nebo ne. O co ve vztahu přijdeš? O důvěru, samozřejmě. Ublížíš své polovičce i sobě tím, že tady už vždycky bude ta možnost, ten fakt že se to už jednou stalo, a tak se to může stát i kdykoliv jindy. Zahrnete se nejistotou na pěkně dlouhou dobu. Bude to doprovázet nepříjemné vyptávání, a možná se ve všech hádkách k tomu budete vracet, protože je to i něco, co se dá vždy tomu druhému vyčíst. Vyrobíš tím kudlu, kterou může ten ublížený kdykoliv vytáhnout, a hrozit s ní.
Slabší vztahy se možná rozpadnout, a pokud máš štěstí, a jsi v dlouhodobém vztahu který už mná lecos za sebou, tak to možnáý přejdete a budete spolu dál, i s tou kudlou v kapse, která bude časem stále tupější. Konec konců, vztah je přece jen i o odpouštění, ale nemělo by se toho využívat. Já už k tomu mám jen jediné. Krásný, upřímný a čistý vztah, kde nevěra neexistuje, je to nejkrásnější, co tě může potkat. Važme si už prosím těch, které milujeme.
S láskou,
B.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tenisák Tenisák | E-mail | Web | 12. srpna 2013 v 11:35 | Reagovat

Sexuolog, jehož jméno jsem zapomněl, říkal, že nevěra utužuje manželství. Maslím, že na tom něco je.
Aáá -- Plzák

2 Alis Alis | 12. srpna 2013 v 12:09 | Reagovat

[1]: Tak tak.

3 Em Zet Em Zet | Web | 12. srpna 2013 v 13:39 | Reagovat

Nevěrná bych upřímně být nemohla; nemohla bych pak žít sama se sebou. Zrovna ve čtvrtek jsem o tomto tématu psala článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama