Čas se osvěžit!

28. července 2013 v 12:44 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Otužování je jeden ze zdrojů dobré nálady, sebevědomí, zdraví i krásy. Nemyslím tím přímo to otužování, kdy je v zimě "normální" jít si zaplavat v rybníku pod ledem, ale jen malou inspirační část, která však dokáže velké věci.

Ranní, nebo večerní otužování pod studenou sprchou má spoustu výhod. Například tě chrání před zákeřnými chorobami jako je angína, chřipka, rýma a jiným nachlazením. Dává to smysl, protože pokud si tvůj organismus začne zvykat na "tvrdší podmínky" logicky už nebude tolik rozmazlený a nebude pro něj hrozbou každý bacil, který kolem proletí. Je to jako kdyby ses učila jezdit na kole s vyfouknutými koly. Jde to těžce, ale až se nafouknou, půjde to samo.
Určitě jsi už slyšela o tom, že oplachování šamponu a balzámu z vlasů studenou vodou je mnohem zdravější, než oplachování horkou vodou. Díky studené lázni získáš pevnější a lesklejší vlasy. A pokud jde o krásu, ještě je dobré dodat, že se zpevňuje i pokožka, která bude vypadat mladší, vypnutá, čerstvější a prostě mnohem krásnější.
Otužování ti tedy pozvedne zdraví i krásu. A co ještě? No přece sebevědomí a dobrou náladu! Není totiž nad to být silná a statečná žena, která se neoklepe při každém závanu studeného vzduchu.
Pokud ses rozhodla, že otužování by prospělo i tobě, jako první je nejdůležitější příliš na to nespěchat. Začni s vlažnou vodou, a když se na to budeš cítit, pomalu ubírej teplotu. Přistupuj k tomu jako meditaci. Nespěchat, uvolnit se a postupovat po malých krůčcích až k dokonalosti. Při pravidelném otužování se časem sama přesvědčíš o tom, že ti ani ta nejmrazivější voda už nebude dělat žádný problém. Může to samozřejmě trvat dlouhé týdny i měsíce, ale výsledek určitě stojí za to.
Ať už se věnuješ otužování kvůli zdraví, či pro krásu, stejně dostaneš jako bonus i to druhé. Zkrátka nejlepší způsob jak být zdravá na těle i na duši.
POZOR! Otužování není vhodné pro lidi se srdečními chorobami!! A pokud jsi zrovna po nemoci, nebo máš dokonce právě chřipku, bude lepší se vyléčit a doléčit do stoprocentní formy, než s otužováním začneš.

S láskou,

B.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 es ef es ef | Web | 28. července 2013 v 13:40 | Reagovat

Já to pozoruji na vlasech, studená voda jim svědčí mnohem víc.

2 K. K. | Web | 28. července 2013 v 16:04 | Reagovat

odkedy sa otužujem, nebývam chorá a dokonca lepšie znášam horúčavy aj zimu:)

3 Elliette Elliette | E-mail | Web | 29. července 2013 v 23:21 | Reagovat

Tak přesně takový článek jsem zamýšlela napsat. No nic, předběhla jsi mě =D Ale rozhodně máš pravdu ;) Nedávno jsem byla pracovně na festivalu Mighty Sounds. Polní podmínky a dost děsivé sprchy =D Po dlouhém stání ve frontě na sprchu jsem zjistila, že teče studená. Ne vlažná, ale doslova ledová sprcha. Ale ten čas ve frontě a vidina toho, že ze sebe smyji tu špínu... no, zvládla jsem to i s mytím vlasů a balzámem. Prvotní šok mi sice doslova vyrazil dech, ale musela jsem si přiznat, že jsem se po ní cítila mnohem lépe, než po teplé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama