Co vlastně znamená najít sama sebe?

16. června 2013 v 20:47 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Všude to můžeš vidět, slyšet a číst, ale nikdo ti dostatečně nevysvětlil jak vlastně se taková vlastní osobnost hledá? Každý máme chvíle a stavy, které trvají různou dobu, ať krátkou nebo hodně dlouhou. Není nic špatného na tom že se občas cítíš zmateně, bez pointy a ani vlastně nevíš, co chceš a jaká chceš být. Jedno je jisté. Tím, že budeš sedět doma a přemýšlet o tom, se to nikdy nedozvíš.

Nejde o to být nějaký čas sama, nebo se snažit dělat si nějaké hloupé testy v časopisech, nebo tak něco. Můžeš dělat cokoliv, být s kýmkoliv! A právě v tom to je. Něco dělat musíš. Čím víc toho zažiješ, když pojedeš na víc míst, vyzkoušíš nové věci, poznáš nové lidi, vymyslíš vlastní pravidla.. Tak právě tehdy se dozvíš jak to s tebou vlastně je.
Když něco zažiješ, logicky se tak seznamuješ sama s tím, jak jednáš v různých situacích, jak na tebe působí různé podmínky, jak se chováš mezi úplně novými lidmi, a spoustu nových věcí. Třeba zjistíš, že to co jsi doteď považovala za to co máš ráda, vůbec není takové jako to co poznáš když ochutnáváš neznámé. Najednou před tebou bude stát nekonečno možností volby, a na tobě je už jen to, vybrat si podle sebe. Podle toho jaká jsi. A jak půjde čas, konečně vyprchají všechny zmatky, všechny pochybnosti, a budeš moct začít žít naplno tak, jak chceš.
Není nad ten pocit, když tě opustí vliv ostatních, a zůstaneš jen ty a tvoje názory a touhy. Odpadnou od tebe lidé, kteří se živili energiií z tvojí nerozhodnosti a ovlivnitelnosti, a zůstanou, nebo se objeví ti, kteří tě budou brát takovou jaká jsi, bez předsudků a bez všech faktorů, které z mezilidských vztahů dělají bezmyšlenkovité skupiny lidí bez charakteru a kreativity.
Tohle je ale jen část, malý krůček k tomu jak zlepšit svůj vlastní pohled na svět, a jak se dostat do prostředí které ti rozumí, a kde se cítíš dobře. Je spoustu věcí které musím ještě pochopit. Nemůžu si myslet, že za těch mouhých 18 let co žiju jsem sežrala celou moudrost světa, a že jsem všechno pochopila. Každý sbíráme skušenosti z přehmatů které děláme. Všechno chce čas, ale nejdůležitější je pořád využívat příležitostí k tomu, zažít něco jinak a nežít každý den ve stereotipu. Šťastný člověk je ten, který nezažije jediný den svého života dvakrát, nebo ne?

S láskou,
B.


Vždycky jsem ráda, když se můžu podělit o nějaké to malé pochopení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilluš Lilluš | Web | 6. srpna 2013 v 13:51 | Reagovat

Skvelý článok, no niekedy je ťažké proste byť sám sebou. Myslím že na túto tému tiež napíšem v budúcnosti článok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama