Správné zacházení s očními stíny

22. května 2013 v 18:15 | Bonnie Melone |  ♥ Beauty
Mezi časté chyby v líčení, patří špatné zacházení s očními stíny. Nejde o to, jaké používáš barvy nebo tipy očních stínům ale u všech z nich si musíš uvědomit, že to nejsou barvy na plot.
Když se zamyslíme nad samotnou pointou líčení, zjistíme, že vůbec nejde o to, zakrýt všechny možné části obličeje barvami, ale jde nám o to, zdůraznit co je na nás krásné, a zakrýt, nebo odvést pozornost od toho, co považujeme za nedostatek. A ikdyž se oční víčko a jeho okolí na první pohled zdá jako malá nepodstatná plocha, je pro celý vzhled oka velmi důležité.
Pokud ráda používáš oční stíny v přirozených odstínech, (napříkla různé odstíny hnědé a béžové) máš to jednoduší. Zásadní chybou je zkrátka nanést na celé víčko jednu, stejnou barvu bez stínování nebo zvíraznění. Pokud chceš používat oční stíny, chceš dát oku hezčí tvar, zvýraznit barvu očí, nebo oko opticky zvětšit, musíš se naučit pracovat s jednotlivými odstíny a se způsoby nanášení. Víčko si můžeme pro začátek rozdělit na přehyb, (část mezi víčkem a kůží pod obočím) horní linku, (část podél víčka kde začínají růst řasy) a vnější a vnitří část víčka.
Nejdřív je důležité rozmyslet si, jak vlastně chceš zvíraznit své oči.Například :

Optické zvěšení oka
Pokud chceš, aby tvoje oči vypadali větší, nanášej na celé víčko světlý stín, a do přehybu podél víčka tmavý. Pro kulatější tvar přidej trochu tmavého stínu i do vnější strany víčka, a do ztracena rozetři.

Oddálení očí
Každá máme oči v obličeji posazené jinak, a jestli tě trápí oči moc blízko od sebe, oddal je světlým stínem do vnitřního koutku oka, a do ztracena zatmav tu vnejší část. Pro přiblížení očí zase naopak předej světlý stín do vnějších koutků, a vnitřní lehce zatmav.

Existuje spousta návodů na práci s očními stíny, které nám dokážou změnit celkový vzhled k lepšímu.

Práce s barevnými stíny
Nikdy bys neměla nanášet barevný stín po celé ploše víčka.
Né každémusluší barevné líčení očí. Vyzkoušet ale můžeš cokoliv! Je dobré barevné stíny doplňovat linkami, které se dají též udělat na spoustu způsobů. Barevné stíny také vypadají hezky, když se správně kombinují s černou a bílou. Ikdyž někdy může být barevné líčení očí působivé, například do školy se podle mě nehodí, a zařadila bych ho spíš mezi večerní líčení. Na párty se meze nekladou, a v barevném očním stínu vypadají moc hezky ozdoby malované tužkou. (zvířecí vzory, motivy) Na večer? Klidně!


S láskou,
B.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radish radish | Web | 27. května 2013 v 16:27 | Reagovat

Hezký článek , líbí se mi přirovnání  barvě na plot :D

2 Kačíí Kačíí | Web | 29. června 2013 v 18:56 | Reagovat

Hezky napsané a jsou tu dobré tipy.Já se stíny maluju nějak od té doby co jsem s líčením začala a moc mě baví všechna ta práce-stínování,kombinování... a ráda si na to udělám dostatek času :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama