Březen 2013

♥ 6 bodů krásy ♥

22. března 2013 v 18:57 | Bonnie Melone |  ♥ Beauty
Ano, jistě. Krása má mnoho podob, mnoho tváří a významů, ale základ té "fyzické krásy" zůstává stejný. Základem je péče, péče a péče...

Vlasy, korunka krásy
Krásné, zdravé, lesklé, voňavé, nadýchané, pěkně střižené... Dnes už máme spoust možností jak dosáhnout těch nejlepších výsledků. Pravděpodobně základem všeho je dávat jim co nejméně zabrat tepelnými úpravami a barvením. Kadeřnice nám vlasy sešmikne podle našeho přání, a potom už většinu práce dělájí vlasové balzámy, masky, olejíčky, šampony, speciální hřebeny, domácí masky, vytamínové spreje a pěny... Je toho tolik, že je těžké si vybrat, ale stačí se zamyslet nad tím, jaký je typ tvých vlasů, a pak už se vybírá snadno. Stejně tak před ostříháním je dobré najít si třeba v časopise nebo na internetu účes, který se například hodí ke tvaru tvého obličeje. Není na tom nic těžkého. Pokud ti dělají starosti zdřívějška poškozené vlasy, věř mi že odříkáním tepelných vrahounů a příjmáním různých péčí se to brzy obrátí v dobro.

Sametová pleť
Málokdo má předpoklady k miminkovské pleti po celé dospívání, a často je to právě tohle, co nás dívky nejvíc trápí. Akné není nic pěkného, a bojuje se proti němu velmi těžko. Není ale nic, co se nedá alespoň omezit. Je samozřejmnost, že když se špatně odličješ a o pleť se nestaráš, bude podle toho vypadat. Proto je možná čas se podívat po pleťové kosmetice přímo pro tebe. Máš suchou, mastnou, smíšenou nebo problematickou pleť? Na všechny tipy existují řešení, které najdeš v drogerii, ale také není vůbec žádná ostuda poradit se o tom s kožní doktorkou. V mnoha případech problémy s pletí může vyřešit i hormonální antikoncepce, ale to ti už odbornice poradí. S pletí je to o pravidelné péči s kvalitními přípravky. Z mojí vlastní zkušenosti můž říct, že když se chce, fakt to jde.

Nehty
Jako všechno, máme každá také spoustu typů nehtů. Někdo má štěstí na pevné dlouhé nehty, a někomu se třepí až hrůza. Nejde o to, jen si nehty nalakovat. Ještě předtím, než to uděláš by měli nehty splňovat některé podmínky. Nehty by měli být : Vyčištěné, zapilované na určitou tobě vyhovující délku, se zastrčenou a odřezanou kůžičkou, bez záděrek. Před lakováním nehtů se doporučuje používat průhledný vyživující lak. Existují laky pro roztřepené a slabé nehty, laky proti žloutnutí nehtů a dokonce i laky proti kousání nehtů. Na záděrky a kůžičku si můžeš pořídit léčivé olejíčky. Také si nehty můžeš samozřejmě nechat upravit v salónu.

Ve zdravém těle, zdravý duch
Na tom, jak vzhledově působíš, má velkou zásluhu tvá postava a celkově to jak jsi fit. Občas cvičit, jíst zdravě a normálně, a nešpinit si tělo zbytečným odpadem je základ. Občas cvičit, to znamená hýbat se, klidně i jen chodit na procházky, věnovat se třeba nějakému sportu nebo se prostě alespoň o ten tělocvik trochu snažit. Tohle bys měla dělat tak, jak si myslíš že to tvoje tělo potřebuje. Jíst zdravě a "normálně?" Jednoduše se nepřejídat, nepřehánět to s nezdravým jídlem, protože to nepůsobí jen na tloušťku, ale také na funkce tvého těla, které budeš ještě pár let potřebovat k tomu, abys byla zdravá. A tím zbytečným odpadem myslím samozřejmě látky jako alkohol, tabák, drogy a tak dál. Nic z toho kráse rozhodně nepřidává.

Make-up
Od přirozené krásy se dostáváme k témat make-up. Na toto téma si můžeš přečíst tyto dva moje následující články, ve kterých je shrnuto to, co potřebuješ vědět, i to co už víš. Jednoduše, make-up má zvýraznit přednosti a zakrýt nedostatky. To je jeho účel, nikoliv zakrýt všechno. ODKAZ 1 a ODKAZ 2 a ODKAZ 3

Šaty dělaj člověka
Posledním bodem je celou tu nádheru navléknout do něčeho slušivého. Tohle už je jen na tobě, na tvém vkusu a na tvé fantazii.

Tak to bychom měli. Nezapomeň, že ten kdo se ve svém těle cítí dobře, přitahuje pohledy ostatních. To jak budeš působit na své okolí ty, máš jen ve svých rukách.

S láskou,
B.

.