Proč blog..?

16. února 2013 v 14:01 | Bonnie Melone |  ♥ Diary
Otázka kterou mi pokládají, a i já sama se nad tím občas zamyslím. Každému je asi jasné, že nemluvím o zvolení webové stránky pro vytvoření webu vlastního, ale o tom proč vlastně chci svůj vlastní web vlastnit. Jaký to pro mě má význam? Jak to chci vytahovat pořád na vyšší úroveň a co plánuji do budoucna? Blog je jedna z mála věcí, ve které mám jasno.

Začátky blogování snad probíhali u každého stejně. První blog, rozčilování se nad nastavením designu, kopírování obrázků i pixelky byli na blogovém denním pořádku. Jak šel čas, vystřídala jsem spousu blogů o celebritách, těch deníčkových, ale nejvíc bylo blogů o ničem s kilometrovými články, které se skládali pouze z obrázků myšky Didlina a kočky HELLO KITTY. Trvalo dlouho než jsem našla svůj styl psaní, a celkový styl blogu který na mě sedí nejvíce. Ke konci sedmičky jsem začala brát opravdu vážně svůj první blog, (Karamelka) který byl prvním blogem, který na toplistu zobrazoval nějaké návštěvníky. Vydržel mi dlouho, ale časem to přece jen nebylo ono. Blog jsem na delší dobu hodila na úplně jinou kolej, a přestala jsem se mu už úplně věnovat.

Pak přišla střední škola, nové lidi a já jsem se začala měnit. Na základce mě něco jako make-up nebo to jaké mám vlasy absolutně nazajímalo, ale vůbec mi to nevadilo. Když si dnes vzpomenu co jsem měla na sobě na talentovky chce se mi zvracet. Ale stejně mi to nevadilo. Díky lidem kolem sebe jsem začínala nabírat jinou, už trochu nalíčenou tvář. Netrvá to dlouho, než se člověk změní k lepšímu, a i když líčení a vlasy nejsou věci, na kterých stojí svět, jsem za to opravdu moc vděčná.

V internetové místnosti na intru to znovu začalo. Zjistila jsem, že i kamarádka kterou jsem v nové škole poznala, kdysy měla blog. Dá se říct, že jsme znovu začali blogovat nastejno. Na to neuvěřitélné množství lístečků s ručně napsanými názvy blogů nikdy nezapomenu. Vyráběli jsme je celý večer a pak jsme je chodili házet po městě do poštovních schránek, i do klávesnic v počítačovce ve škole. Články pořád měli tu stejně legrační úroveň, ale díky snaze a odhodlanosti mít na blogu co nejvíc lidí jsem se začínala zlepšovat.

Bylo to vlastně jen o tom jednom. Mít toplist za který by se nestyděla žádná blogerka. Obíhání blogů, schánění lidí kdekoliv. Je jasné že tohle vás ale uspokojí jen na chvíli. V jeden den vidíte výsledek podle vašich představ, ale druhý den musíte začít od začátku. Brzy mi došlo, že lidi musíte zaujmout něčím jiným než otravnným spamováním v komentářích. Cesta ke kvalitnějším článkům je vždycky dlouhá, a kritika je něco co do dneška nezvládám tak jak bych měla. Všechno se změní když něco doopravdy chcete.

Dnes si klidně troufnu říct, že jsem se naučila dobře psát, a vždy vyjádřit to co chci víc než dobře. Pořád se chci zlepšovat a nabírat zkušenosti, protože moje zkušenosti jsou mým úspěchem. Je to možná teprve nedávno, co jsem svoje články začala inspirovat sama sebou, svými chybami i výhramy. Mám teď pocit že těm co čtou můj blog, dávám něco víc. Psát článek jen tak o něčem podle vzoru z internetu bez vlastní zkušenosti je o ničem, a nikdy vás to nikam nedostane. Stejně tak mi vadí přístup některých internetových "celebrit" které se ke svému úspěchu dostali jen díky tomu, že ze sebe dělaly hloupé nebo trapné. Jasně, to taky jde, ale to co chci, je mít jednou jako blogerka úspěch, protože jsem to doopravdy dokázala svou skutečnou osobností, a svými články.
.
.
B.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hidden-pain hidden-pain | Web | 16. února 2013 v 14:31 | Reagovat

Hodně dobře napsáno, opravdu. Smekám :)

2 silentday silentday | Web | 16. února 2013 v 14:41 | Reagovat

Si krásná :)

3 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 16. února 2013 v 14:48 | Reagovat

tak hodne stesti krasko na ceste za blogerskym uspechem :)

4 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 16. února 2013 v 14:59 | Reagovat

Zdá se mi, že začátky většiny blogerek jsou hodně podobné :D
Ovšem zaujalo mě to s těmi lístečky ^^ To by mě nikdy nenapadlo, já jsem jen jednu dobu psala adresu blogu v IKEA na takové ty tabule na kreslení v koutcích pro děti :D

5 Terrina Terrina | Web | 17. února 2013 v 9:09 | Reagovat

Krásně napsané:) začátky jsem měla ve své podstatě stejné :D to s těmi lístečky jsem chtěla udělat taky, ale nějak tady nejsou lidi věkové kategorie, kteří by si to četli rádi a tak jsem od toho ustoupila.. :D

6 Bea Torres Sz. Bea Torres Sz. | E-mail | Web | 2. března 2013 v 19:15 | Reagovat

Tý jo, máš moc pěkný desing a tyky píšeš suprové články. Moc se mi to líbí. Líbí se mi hlavně to, jak v tak krátkém článku dokážeš vysvětlit tak  dlouhé a složité věci. Ze začátku, to je "o ničem," ale když se do toho člověk začte, je to pro něj prostě "spása." Pro blogery je to motivace, zejména tenhle článek. Třeba já, když jsem pár těch tvých článků přečetla,(i když jich je strašně hodně,) jsem se cítila dojatě, jakože jsem obravdu doma, na tomhle blogu....... Prostě tak, jak by se měla každá holka cítit- spokojěně. Jsi můj velikánský vzor, byla bych ráda, kdybys si zašla na můj blog a podívala se, na můj styl článků, díky, že vůbec jsi a poskytuješ mi radost, štěstí.

Bea Torres Sz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama