Hra na vztahového poradce? Možná to není tak lehké

18. ledna 2013 v 13:00 | Bonnie Melone |  ♥ Love
Každý by si měl svoje vztahy řídit sám, ale když už si opravdu neví rady, není nic špatného na tom, s někým si o tom promluvit. A když už o tom někdo mluví zrovna s tebou, buď opatrná co řekneš, protože osoba která prožívá nějaké trable se svou drahou polovičkou může být citlivá, a brát tvoje moudra vážně.

Víš všechno?
Jedna z věcí, na kterou bys měla dát pozor, je dostatek informací. Pokud ti kamarádka svěří svoje problémy které má ve vztahu, tak stačí aby vynechala jednu malou drobnost, a hned to vypadá úplně jinak. Proč by měla něco tajit? Možná protože se za to stydí, bojí se o tom mluvit nebo chce vypadat že ona je ta kdo neudělal žádnou chybu. Ať je to tak nebo jinak, příliš se v tom nemontuj, ale určitě polož otázku, zda je to všechno v čem je problém. Pokud ti řekne že ano, tak se sama okrádá o tvou radu, a vpodstatě si přišla jen stěžovat a přesvědčit sama sebe, že je v tom nevinně. Je logické, že pokud doopravdy potřebuje radu, a ty jsi její dobrá kamarádka, svěří se ti se vším co má na srdci, protože jedině tak můžete vymyslet to správné řešení.

Důležité!!! Není to tvůj vztah! Poraď, ale neorganizuj.
Dost často se stává, že tyhle milostné dohady trvají klidně i týden nebo víc, a pokud tě to už nezačalo zatěžovat, a stále máš tu ochotu a energii pomáhat, začínáš v tom mít větší přehled než je nutné a v tu chvíli je důležité couvnout trochu zpátky. Nikdy se nesnaž sama od sebe něco řešit i s tou druhou stranou, a vůbec neorganizuj žádné kroky k usmíření za jejich zády. I když máš pocit, že to co děláš je správné, je to vlastně strašně hloupé. Tvoje kamarádka po tobě chtěla radu, možná se taky chtěla hlavně někomu vyzpovídat, ale pořád je to její vztah a její problém, do kterého by se nemělo příliš zasahovat. Ti dva nejlépe ví, jak to mezi nimi vlastně je, a pokud doopravdy chtějí, vyřeší to i bez tvé pomoci.

Zamysli se nad tím
Vždycky v tu chvíli, kdy máš projevit svůj názor se nad tím hluboce zamysli. Zkus se na to podívat ze svého pohledu, co bys dělala ty kdyby jsi byla v její situaci. Nehraj si na chytrou, nebo na zkušenou a řekni prostě to, co se ti zdá jako správné a nezapomeň říct, že tak to vidíš ty, a že to nemusí být to jediné správné rozhodnutí. Je to důležité, protože ten kdo si nechává moc radit od druhých, ten na to může spoléhat víc než sám na sebe. Vždycky musíme spoléhat nejvíc sami na sebe a důvěřovat tomu co cítíme, protože o tom to přece je nebo ne?

Nemáš náladu to řešit
Je mi úplně jasné, že pokud ti tvoje "kamarádka" najednou začne svěřovat svoje problémy a posílat ti nekonečné konverzace, nemáš čas ani náladu to s ní řešit. Zvlášť pokud víš, že jí nedokážeš pomoct, připadáš si na tohle téma jako někdo kdo má obě ruce levé, nebo sama něco takového řešíš, je zbytečné o něco se snažit. Nejhorší co můžeš udělat, je "něco" jí napsat, aby ti dala pokoj a vůbec o tom nepřemýšlet. Co ty víš, třeba je tak hloupá že se bude řídit jen tím, a zkazí jí to vztah. Takže v takovém případě je nejlepší upřímně říct, že nevíš a že jí poradit nedokážeš. Ze svojí vlastní zkušenosti ale vím, že tyhle holky co to řeší úplně s každým kdo je ochotný poslouchat (a nejlépe po fb) si stejně nakonec dělají co chtějí, a často takový vztah o kterém mluví netrvá příliš dlouho, nebo mají pořád nějaké problémy. To je jen taková moje vsuvka.

Všeho s mírou kočky,
s láskou,
Bonnie Melone

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama