Leden 2013

Dokonalý článek...?

30. ledna 2013 v 7:00 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Jak napsat článek co se dobře čte a zapůsobí? To je možná otázka, kterou si pokládá většina začínajících blogerů a blogerek. Pravda je, že na tom není nic těžkého. Jako všechno, i psaní článků chce cvik.

Slovní zásoba
odkud se bere slovní zásoba? Samozřejmě, že z knih a také z jiných článků. Jde zkrátka o to, číst. Není třeba mít načteno hromady knih za měsíc a nic jiného nedělat. Dokonce i jen občas přečtená knížka pomáhá posunout se dál. Navíc při čtení nezískáváš jen slovní zásobu, ale můžeš odkoukat i různé styly psaní. Samozřejmě i z časopisů se dá lecos naučit, protože to má k blogování víc než blízko. Časem se budeš pořád jen zlepšovat.

Nápady a předepisování
Každému občas dojdou na delší dobu nápady, to se stává a je to normální. Proto je dobré si všechny návrhy a nápady zapisovat hned jak tě napadnou, nebo pokud možno co nejdříve. Až budeš mít čas, stačí se podívat a hned můžeš začít psát. A aby se tvoje nápady lépe připomínaly, můžeš si ke každému navrhnutému článku zapsat krátkou osnovu. Osnova je rozložený článek do několika bodů. Jsou to body úvodu, srdce článku a závěru. Tak si snadno připomeneš vše, co jsi chtěla článkem říci. Takovéhle předepisování je dobré hlavně když se nudíš a zrovna u sebe nemmáš počítač a máš nápady. Skvělé!

Ach ta gramatika
Chyby nejsou ničím neobvyklým, každý je dělá, já také. Ale je dobré se snažit to omezit, protože chyby ve článku ruší celkový dojem. Když si nejsi jistá nějakým slovem, stačí to zadat do vyhledávače, a nebo rovnou celý článek překontrolovat ve wordu. Občas se sama divím, jaká všechna slova jsou mi podezdřelá.

Tvůj vlastní styl
Časem až budeš mít v psaní určitou praxi, začneš poznávat svůj vlastní styl psaní. Tohle je něco, co ti nikdo nevezme a co bude vždycky jedinečné. Pokud máš pocit že tvým článkům něco chybí, tak se zamysli a snaž se okořenit svůj styl něčím, co nikdo ještě nemá. Zjisti, na jaké téma se ti nejlépe píše, udělej speciální rubriku a čím víc to uděláš zajímavé, tím víc lidí se ti na blog bude denně vracet.

Není to složité, je to zábavné a můžeš se s tím dostat daleko. Tak neváhej a bloguj ;)

S láskou,
B.

Plyšáček

29. ledna 2013 v 10:11 | Bonnie Melone |  ♥ Diary
Pod bundou se něco skrývá,
vím že pro mě něco má,
a pak když mě objímá,
malou žirafku mi dá.


Byl to perfektní den!
Což mi připomíná, že zanedlouho tu máme svátek lásky, Valentýn. Tak holky, vymyslíme pro svého prince dokonalý dárek? Ale nesmíme zapomínat, že ty nejhezčí dárečky se koupit nedají. ;)

S láskou
B.

Sébium Sérum concentré rénovateur purifiant

27. ledna 2013 v 16:18 | BIODERMA - Recenze Bonnie Melone |  ♥ Recenze
Malá tubička s šíleným názvem, ale s perfektním obsahem pro zdokonalení tvé pleti.


Toto průhledné noční serům na obličej má v popisu práce odstraňování nedokonalstí pleti, redukovat maz a pleť okamžitě rozzářit. Věřte nebo ne, opravdu splňuje všechno co slibuje.

Používám toto sérum teprve týden, a už jsou vidět kladné výsledky. Moje pkeť ztratila většina akné, je hydratovaná a rozzářená. Gel je průhledný, dobře se rozmazává a má poměrně hodně slanou chuť. Na poškozených místech obličeje po použití trochu pálí, ale rozhodně pleť nijak nerozdráždí, ani po ní nezčervenáš. Právě naopak mám po použití vždycky pocit, že vypadám hned mnohem lépe.

Použití : Obden (pondělí, středa, pátek, neděle) na večer před spaním nanes přiměřené množství gelu na obličej, a masíruj dokud neucítíž že gel "zmizel". Poté můžeš (nebo nemusíš) nanést svojí večerní hydrataci. Já používám obyčejnou "modrou niveu" která s gelem tvoří perfektní kombinaci.


Gel stojí něco okolo 300 Kč. Myslím že stojí za to.

S láskou,
B.

...Příště už doopravdy...!

26. ledna 2013 v 18:16 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
...Příště už to doopravdy neudělám... Příští týden už doopravdy začnu cvičit... Příště už se budu doopravdy učit...!
Asi známe všichni tyhle fráze, ale jen málo z nás si uvědomují, že tahle věta to nezařídí. Nekonečná předsevzetí můžou být jakkoliv magická, ale buďmě upřímní, to je asi tak všechno.

Lepší jeden cíl zvládnutý, než si naslibovat nesplnitelné, a nakonec neudělat nic. Proto je důležité srovnat si priority a přijít na to, co je teď zrovna pro tebe nejdůležitější, a tím začít. Pokud je to nějaký větší cíl, napiš si seznam malých kroků tak, aby jsi nakonec došla k tomu co chceš dokázat. Většina těchto slibů se však odvíjí od neuvěřitelné lenosti. Vzpomeň si na to, jak ti to bude dobré třeba až budeš starší, a pokud to můžeš udělat hned, stačí si udělat časový pořádek tak abys vše dokonale stíhala, a měla pod kontrolou svůj program.
Další možnosti jak se k tomu donutit? No přece motivace! Udělej dohodu sama se sebou. Je to primitivní. Pokud splníš co máš, dovol sama sobě něco co ti udělá radost. Ale tady je asi nejdůležitější být sama k sobě poctivá. Jde o to jak moc chceš. Je možné, že to vzdáš a řekneš si, že nic z toho vlastně udělat nepotřebuješ, protože tohle a támhleto.. Ten pocit moc dobře znám, a těžko se zvládá, ale prostě se zeptej sama sebe, jestli jsi tak slabá.
Příjemnější taktikou sebezlepšování je vždycky a ve všem jít do toho ve dvou. Určitě znáš někoho kdo by stejně jako ty rád přemohl svou lenost a začal pro sebe dělat něco užitečného. Tak veďte ten program spolu, protože jeden z vás je určitě silnější a toho druhého přiměje ke skvělým věcem. Přece nezradíme svého přítele, když jsme slíbili že do toho půjdeme společně!! To udělala jen Loren v seriálu "co mám na tobě ráda" když se domluvila s Val že nebudou jíst sladké. No, a podívej se jak vypadá.
Co si přihodíme do košíčku s motivací dnes? Příště už doopravdy a už to nechci víc slyšet.

S láskou,
B.


ACQUA di GIOIA

21. ledna 2013 v 7:00 | GIORGIO ARMANI - recenze Bonnie Melone |  ♥ Recenze
Rychlá recenze parfému


Informace z internetu
Hlava parfému: citrón, máta
Srdce parfému: jasmín, červený pepř, pivoňka
Základ parfému: virginský cedr, cukr

Acqua Di Gioia je oslavou ženy a přírody. Ponouká k radostnému úniku pryč, který probudí všechny smysly. Inspiraci čerpá z odlehlých ostrovů, kde Giorgio Armani s oblibou načerpává novou energii a kde déšť a mořský příboj společně tvoří tekutinu, která evokuje nejhlubšího ducha bujné a úrodné přírody. V této vůni se mocné pozemské živly spojují a vyvolávají představu silné, klidné a svobodomyslné ženy, která žije v dokonalé harmonii s matkou přírodou. Na trh byla uvedena v roce 2010. Zdroj

Můj názor
Tak já určitě cítím ten citron a mátu. Vůně je příjemně sladká a lehká, žádný těžký parfém to tedy není. Pravděpodobně dlouho vydrží, vůně po jednom stříknutí vydrží na oblečení dokud se nevypere. Líbí se mi design krabičky i lahvičky.

Co víc dodat? Je báječná, osvěžující a příjemná.

S láskou,
Bonnie
Medová tvář - 1.část

19. ledna 2013 v 7:00 | Bonnie Melone |  ♥ Testujeme!
Setkala jsem se opravdu se zajímavým tvrzením, že med je dobrý na pleť. Ano, to může být pravda že je něco dobré nebo prospěšné, ale tentokrát mi to přišlo opravdu až vyzývavé, když jsem objevila tento obrázek s jistým popiskem. Prezentovala to na facebooku kámoška.cz.

Potom co jsem si uvědomila že by ten obrázek byl zobrazen na mém blogu jsem se rozhodla pouze pro odkaz. Přece jen je to i přesnější.

Po otevření se vám zobrazil obrázek pleti trpící akné v různých stádiích léčení. Na začátku je to opravdu děs běs a na konci je vidět výrazné zlepšení. A to vše prý díky medu. Vypadá to až neuvěřitelně, a tak jsem se rozhodla to jako někdo, kdo trpí akné vyzkoušet. Samozřejmě, můj případ není zdaleka takový jako případ jisté slečny na fotografii, ale tím spíš by měl být účinnek lepší nebo ne? Moc tomu nevěřím, a jsem zvědavá, a tak od pondělí začínám s dvoutýdenní medovou kůrou.

Po uplynulých dvou týdnech kdy budu mít každý den na obličeji po dobu dvaceti minut obyčejný med, vám dám podrobně (poznámky z každého dne) vědět jestli to má nějaké kladné účinky. Co vy víte, třeba přinesu dobré zprávy, a když ne, zachráním vás od vyrážky :)

Koupím si kvůli vám med. :D
S láskou,
Bonnie


Hra na vztahového poradce? Možná to není tak lehké

18. ledna 2013 v 13:00 | Bonnie Melone |  ♥ Love
Každý by si měl svoje vztahy řídit sám, ale když už si opravdu neví rady, není nic špatného na tom, s někým si o tom promluvit. A když už o tom někdo mluví zrovna s tebou, buď opatrná co řekneš, protože osoba která prožívá nějaké trable se svou drahou polovičkou může být citlivá, a brát tvoje moudra vážně.

Víš všechno?
Jedna z věcí, na kterou bys měla dát pozor, je dostatek informací. Pokud ti kamarádka svěří svoje problémy které má ve vztahu, tak stačí aby vynechala jednu malou drobnost, a hned to vypadá úplně jinak. Proč by měla něco tajit? Možná protože se za to stydí, bojí se o tom mluvit nebo chce vypadat že ona je ta kdo neudělal žádnou chybu. Ať je to tak nebo jinak, příliš se v tom nemontuj, ale určitě polož otázku, zda je to všechno v čem je problém. Pokud ti řekne že ano, tak se sama okrádá o tvou radu, a vpodstatě si přišla jen stěžovat a přesvědčit sama sebe, že je v tom nevinně. Je logické, že pokud doopravdy potřebuje radu, a ty jsi její dobrá kamarádka, svěří se ti se vším co má na srdci, protože jedině tak můžete vymyslet to správné řešení.

Důležité!!! Není to tvůj vztah! Poraď, ale neorganizuj.
Dost často se stává, že tyhle milostné dohady trvají klidně i týden nebo víc, a pokud tě to už nezačalo zatěžovat, a stále máš tu ochotu a energii pomáhat, začínáš v tom mít větší přehled než je nutné a v tu chvíli je důležité couvnout trochu zpátky. Nikdy se nesnaž sama od sebe něco řešit i s tou druhou stranou, a vůbec neorganizuj žádné kroky k usmíření za jejich zády. I když máš pocit, že to co děláš je správné, je to vlastně strašně hloupé. Tvoje kamarádka po tobě chtěla radu, možná se taky chtěla hlavně někomu vyzpovídat, ale pořád je to její vztah a její problém, do kterého by se nemělo příliš zasahovat. Ti dva nejlépe ví, jak to mezi nimi vlastně je, a pokud doopravdy chtějí, vyřeší to i bez tvé pomoci.

Zamysli se nad tím
Vždycky v tu chvíli, kdy máš projevit svůj názor se nad tím hluboce zamysli. Zkus se na to podívat ze svého pohledu, co bys dělala ty kdyby jsi byla v její situaci. Nehraj si na chytrou, nebo na zkušenou a řekni prostě to, co se ti zdá jako správné a nezapomeň říct, že tak to vidíš ty, a že to nemusí být to jediné správné rozhodnutí. Je to důležité, protože ten kdo si nechává moc radit od druhých, ten na to může spoléhat víc než sám na sebe. Vždycky musíme spoléhat nejvíc sami na sebe a důvěřovat tomu co cítíme, protože o tom to přece je nebo ne?

Nemáš náladu to řešit
Je mi úplně jasné, že pokud ti tvoje "kamarádka" najednou začne svěřovat svoje problémy a posílat ti nekonečné konverzace, nemáš čas ani náladu to s ní řešit. Zvlášť pokud víš, že jí nedokážeš pomoct, připadáš si na tohle téma jako někdo kdo má obě ruce levé, nebo sama něco takového řešíš, je zbytečné o něco se snažit. Nejhorší co můžeš udělat, je "něco" jí napsat, aby ti dala pokoj a vůbec o tom nepřemýšlet. Co ty víš, třeba je tak hloupá že se bude řídit jen tím, a zkazí jí to vztah. Takže v takovém případě je nejlepší upřímně říct, že nevíš a že jí poradit nedokážeš. Ze svojí vlastní zkušenosti ale vím, že tyhle holky co to řeší úplně s každým kdo je ochotný poslouchat (a nejlépe po fb) si stejně nakonec dělají co chtějí, a často takový vztah o kterém mluví netrvá příliš dlouho, nebo mají pořád nějaké problémy. To je jen taková moje vsuvka.

Všeho s mírou kočky,
s láskou,
Bonnie Melone


Lepší v každém ohledu svého života

5. ledna 2013 v 19:06 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Mezi moje motivační kartičky se zamotalo další moudro. Snaž se být lepší v každém ohledu svého života! A co to znamená? To znamená začít na sobě pracovat.

Během jednoho všedního dne děláme spoustu věcí, které bychom mohli dělat líp. Začínáme vlastně už před probuzením do tohoto dne, kdy se snažíme (nebo taky nesnažíme) jít spát tak, abychom se vyspali do růžova, a ráno jsme vypadali skvěle. Z mojí vlastní zkušenosti vím, že pokaždé když se mi něco "nechce" a nakonec si řeknu, že to teda neudělám, tak toho potom lituji když už je pozdě. Takže co třeba si ten domácí úkol doopravdy udělat, nebo třeba trpělivě čekat než ti ty vlasy večer uschnou? musíš mít pevnou vůli, protože lenost je opravdu tvrdý protihráč. Jde o to, aby ses místo fňukání že něco nejde snažila dělat to líp, nebo místo toho abys řekla že to nemá cenu, to alespoň zkusila. Může to být velmi užitečné, když přesvědčíš sama sebe že nějaká otravná činnost v tvém životě se může stát cílem, když budeš makat na tom abys to zlepšila. Je to těžké, vím to, ale nic co má smysl a kladné výsledky nejde získat snadno a bez námahy.
Věř nebo ne, tohle moudro jsem získala z filmu o roztleskávačkách :D Jen jsem to trošku poupravila protože jen víc si čistit zuby, líp se česat, jíst míň a cvičit víc, podle mě opravdu není to nejdůležitější, ale v podstatě to není ani k zahození, pokud to zanedbáváš. Pracujme tedy na sobě jak na těle tak na duchu, a ty se můžeš těšit na další krátký motivační článeček :)

S láskou,
Bonnie ;)

-