Neodsuzuj, co jsi ještě nezkusila!

22. prosince 2012 v 7:00 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Už jako malým dětem nám maminky říkali : "Jak můžeš vědět, že to není dobré, když jsi to ještě ani neochutnala?"

Musím přiznat, že já sama jsem často jednala tím způsobem, že když se mi už z dálky něco nezdálo, řekla jsem si, že to prostě není pro mě. Možná, že jsem díky tomuhle bezdůvodnému odsuzování přišla o spoustu příležitostí, které by mohli rozšířit bohatství mých zážitků.
Nicméně, je mi teprve osmnáct let, a příležitostí zažít něco nového bude ještě určitě víc než dost. Teď už vím, že není třeba hned odstavovat na vedlejší kolej vše, co se mi "nezdá", protože z toho třeba vzejde něco dobrého. A pokud máte pocit, že se vás téma tohoto článku týká, možná se to může stát jedním z vašich novoročních předsevzetí, což bude již brzy velmi aktuální záležitost. Vyzkoušet něco neznámého a zajímavého je příjemná obměna dne, a časem možná i důležitá část života, protože nikdy nevíte co se může stát, co vás může nadchnout a nastartovat. Jak naložíte se svým denním programem a všemi aktivitami je jen na vás, a já myslím že ten kdo neprožije jediný den v životě dvakrát, je šťastný člověk.
Pokud jde o mě, odsuzovala jsem například sport. Připadalo mi to moc náročné, nepříjemné a strašně zbytečné. Proč? To ani nevím, jde o to že jsem to nikdy nevyzkoušela. Po nějaké době jsem zjistila, že jsou to činnosti které mi zlepšují náladu a dodávají sílu kdykoliv mám na to čas. S kamarádkou jsem začala chodit do posilovny, a dozvěděla jsem se, že squash je v podstatě zábavný sport, který bych dokázala hrát celkem dlouho, i když jsem si myslela bůhvíco to bude, a nechtěla jsem jít. Stejně jako ve škole jsem byla přesvědčená o tom, že figurální kresba je něco co mi prostě nejde a nikdy nepůjde. Jednou jsem však dokázala sama sebe přesvědčit k tomu, abych to s trochou pozornosti a pečlivosti zkusila a zjistila jsem, že mi to jde. Teď mám pokaždé ve středu ráno dobrý pocit z toho, že si jdu do školy kreslit, odpočinu si u toho a vlastně mě to baví.
Je hrozně fajn proměňovat povinné v zábavné a snažit se nudné chvíle nahradit něčím zvláštním. Jsou samozřejmě i negativní věci ke zkoušení, které nejsou pro člověka už tolik prospěšné. Všechno má svou stinnou stránku a je každého věc, jaké upřednostňuje priority, stejně jako si každý musí sám zvolit, jakou cestou se vydá.
Hodně štěstí při hledání nových příležitostí a zájmů.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 26. prosince 2012 v 14:22 | Reagovat

žijeeeš? :D

2 tea. tea. | Web | 28. prosince 2012 v 23:02 | Reagovat

pravdivé, nezkusíš, nevíš, neznáš :D

3 dajiiny dajiiny | Web | 31. prosince 2012 v 21:38 | Reagovat

krásná fotka:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama