Lepší využití volného času?

21. prosince 2012 v 19:48 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Možná, že si myslíte, že nic jako "správné" trávení volného času není. Říká se, ať si každý dělá co chce, ale někteří z nás už od mala rodiče vedli k tomu, abychom volný čas využívali nějak užitečně a neškodně. Posílali nás do baletu, na výtvarku, nebo se věnovat třeba hudbě. I když se nám už do zájmových kroužků chodit nechtělo, většina rodičů trvalo na tom, abychom se dál něčemu věnovali, ať jsme chtěli nebo ne. Dřív nebo později jsme ale přišli na to, že to nedělali jen tak, aby nám nějak uškodily, nebo aby se nás zbavily. Tím pravým důvodem je právě ten strávený čas, kdy jsme se věnovali činnosti, díky které jsme si rozvíjeli své schopnosti. Zkrátka, dítě které má zaplněný volný čas, má omezený nebo žádný čas na to, aby chodil s kamarády tajně kouřit do parku, nebo provádět jiné takové věci co rodiče nesmí vědět. Je to tedy něco, co je dobré dokonce ze dvou pohledů.
Pak je tu ale skupina lidí, kteří byli tím pravým opakem. Správní rodiče nedopustí aby se jejich dítě ve dvanácti letech válelo opilé na ulici, nebo se zúčastňovalo jiných těchto "pochutin". A když začínají s těmito věcmi už v mládí, těžko si navyknou dělat něco jiného až budou starší. I když mám pocit, že poslední dobou těchto lidí přibývá, myslím že nikdy není pozdě na příjemnou změnu. Jasně, každý teenager zažije opilost, vyzkouší tabák a jiné, ale je rozdíl mezi příležitostí a zvykem. Můj názor je, že zábava a poznávání nových lidí, se nemusí odehrávat jen s vodkou v ruce.

Cvičením k radosti
Začínám přímým tématem - cvičení, protože mě to jako trávení volného času velmi zaujalo. Vzhledem k tomu, že do článků ráda přidávám svou vlastní zkušenost, je tohle ideální příležitost. Cvičit může každý, komu v tom nebrání různé zdravotní komplikace. Možná se to zdá jako zbytečná, náročná a upocená činnost, ale pravdou je, že je to zábavné a užitečné. Každý, kdo se rozhodne cvičit, si najde to svoje. Je toho spoustu! Mášli zájem posilovat a chceš poznat nové lidi, posilovna je pro tebe to pravé, ale pokud chceš raději klid, tak na internetu lze najít videa na cvičení a posilování, a ty můžeš v pohodlí svého domova vybrat co ti bude nejvíc vyhovovat. Jaké nevýhody má cvičení? Žádné! Bolesti svalů znamenají úspěch, a po pravidelném cvičení zmizí, a dokud se tak nestane, můžeš se těšit z toho, že odvádíš dobrou práci. Cvičení má spoustu pozitiv. Zhubneš, zpevníš svaly, zabereš volný čas a díky hormonům které se při cvičení vyplavuj, se budeš cítit šťastnější.

V čem vynikáš?
Cvičení byl velmi konkrétní příklad, a ne každému sedí. Zálib je ale spoustu a spoustu, a pokud o sobě víš, že v něčem vynikáš, byla by škoda to dál nerozvíjet. Dobře kreslíš? Co vyzkoušet nějaké kurzy kreslení? No a pokud máš ráda hudbu a ráda bys hrála třeba na klavír, v každé umělecké škole je místo pro nové talenty. A tak dál, a dál.. Takže to neskrývej a ukaž co v tobě vězí. Snaž se splnit si svoje sny. A udělej pro to všechno.

Něco zábavného...?
Nikdo neříká, že se musíš držet jedné věci které se budeš věnovat. Zkoušet pořád něco nového je jedna z radostí života. Chceš vyzkoušet horolezeckou zeď? Podívat se na zajímavá místa? Zůčastnit se vyjímečné akce? Jdi do toho. Nikdy není pozdě na to, začít žít rozmanitý život. A hlavně je důležité nic dopředu neodsuzovat, protože nikdy nevíš co se může stát. Ten, kdo neprožije jeden den ve svém životě dvakrát, je šťastný člověk. Viz. Tento článek.

Co je důležité? Vždycky vědět, že to co děláš je jen tvoje věc, a pokud si myslíš, že to je pro tebe prospěšné, nenech si to vzít. Pokud toužíš dělat něco jiného, než to o co se zajímají lidé v tvém okolí, nenech se odradit. Pokud to samozřejmě není něco, co je prokázané jako špatnost, takže jestli bereš drogy a moc tě to baví, klidně se odradit nech. :) Chci tím říct, že pokud chceš něčeho dosáhnout, jdi si za tím a překážky kopej stranou.

A jak trávím volný čas já? Píšu blog, cvičím, moc ráda se nechávám fotit a jinak ráda trávím čas se svými kamarády a se svým klukem. :))

S láskou,
Bonnie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama