Prosinec 2012

Neodsuzuj, co jsi ještě nezkusila!

22. prosince 2012 v 7:00 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Už jako malým dětem nám maminky říkali : "Jak můžeš vědět, že to není dobré, když jsi to ještě ani neochutnala?"

Musím přiznat, že já sama jsem často jednala tím způsobem, že když se mi už z dálky něco nezdálo, řekla jsem si, že to prostě není pro mě. Možná, že jsem díky tomuhle bezdůvodnému odsuzování přišla o spoustu příležitostí, které by mohli rozšířit bohatství mých zážitků.
Nicméně, je mi teprve osmnáct let, a příležitostí zažít něco nového bude ještě určitě víc než dost. Teď už vím, že není třeba hned odstavovat na vedlejší kolej vše, co se mi "nezdá", protože z toho třeba vzejde něco dobrého. A pokud máte pocit, že se vás téma tohoto článku týká, možná se to může stát jedním z vašich novoročních předsevzetí, což bude již brzy velmi aktuální záležitost. Vyzkoušet něco neznámého a zajímavého je příjemná obměna dne, a časem možná i důležitá část života, protože nikdy nevíte co se může stát, co vás může nadchnout a nastartovat. Jak naložíte se svým denním programem a všemi aktivitami je jen na vás, a já myslím že ten kdo neprožije jediný den v životě dvakrát, je šťastný člověk.
Pokud jde o mě, odsuzovala jsem například sport. Připadalo mi to moc náročné, nepříjemné a strašně zbytečné. Proč? To ani nevím, jde o to že jsem to nikdy nevyzkoušela. Po nějaké době jsem zjistila, že jsou to činnosti které mi zlepšují náladu a dodávají sílu kdykoliv mám na to čas. S kamarádkou jsem začala chodit do posilovny, a dozvěděla jsem se, že squash je v podstatě zábavný sport, který bych dokázala hrát celkem dlouho, i když jsem si myslela bůhvíco to bude, a nechtěla jsem jít. Stejně jako ve škole jsem byla přesvědčená o tom, že figurální kresba je něco co mi prostě nejde a nikdy nepůjde. Jednou jsem však dokázala sama sebe přesvědčit k tomu, abych to s trochou pozornosti a pečlivosti zkusila a zjistila jsem, že mi to jde. Teď mám pokaždé ve středu ráno dobrý pocit z toho, že si jdu do školy kreslit, odpočinu si u toho a vlastně mě to baví.
Je hrozně fajn proměňovat povinné v zábavné a snažit se nudné chvíle nahradit něčím zvláštním. Jsou samozřejmě i negativní věci ke zkoušení, které nejsou pro člověka už tolik prospěšné. Všechno má svou stinnou stránku a je každého věc, jaké upřednostňuje priority, stejně jako si každý musí sám zvolit, jakou cestou se vydá.
Hodně štěstí při hledání nových příležitostí a zájmů.


Lepší využití volného času?

21. prosince 2012 v 19:48 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Možná, že si myslíte, že nic jako "správné" trávení volného času není. Říká se, ať si každý dělá co chce, ale někteří z nás už od mala rodiče vedli k tomu, abychom volný čas využívali nějak užitečně a neškodně. Posílali nás do baletu, na výtvarku, nebo se věnovat třeba hudbě. I když se nám už do zájmových kroužků chodit nechtělo, většina rodičů trvalo na tom, abychom se dál něčemu věnovali, ať jsme chtěli nebo ne. Dřív nebo později jsme ale přišli na to, že to nedělali jen tak, aby nám nějak uškodily, nebo aby se nás zbavily. Tím pravým důvodem je právě ten strávený čas, kdy jsme se věnovali činnosti, díky které jsme si rozvíjeli své schopnosti. Zkrátka, dítě které má zaplněný volný čas, má omezený nebo žádný čas na to, aby chodil s kamarády tajně kouřit do parku, nebo provádět jiné takové věci co rodiče nesmí vědět. Je to tedy něco, co je dobré dokonce ze dvou pohledů.
Pak je tu ale skupina lidí, kteří byli tím pravým opakem. Správní rodiče nedopustí aby se jejich dítě ve dvanácti letech válelo opilé na ulici, nebo se zúčastňovalo jiných těchto "pochutin". A když začínají s těmito věcmi už v mládí, těžko si navyknou dělat něco jiného až budou starší. I když mám pocit, že poslední dobou těchto lidí přibývá, myslím že nikdy není pozdě na příjemnou změnu. Jasně, každý teenager zažije opilost, vyzkouší tabák a jiné, ale je rozdíl mezi příležitostí a zvykem. Můj názor je, že zábava a poznávání nových lidí, se nemusí odehrávat jen s vodkou v ruce.

Cvičením k radosti
Začínám přímým tématem - cvičení, protože mě to jako trávení volného času velmi zaujalo. Vzhledem k tomu, že do článků ráda přidávám svou vlastní zkušenost, je tohle ideální příležitost. Cvičit může každý, komu v tom nebrání různé zdravotní komplikace. Možná se to zdá jako zbytečná, náročná a upocená činnost, ale pravdou je, že je to zábavné a užitečné. Každý, kdo se rozhodne cvičit, si najde to svoje. Je toho spoustu! Mášli zájem posilovat a chceš poznat nové lidi, posilovna je pro tebe to pravé, ale pokud chceš raději klid, tak na internetu lze najít videa na cvičení a posilování, a ty můžeš v pohodlí svého domova vybrat co ti bude nejvíc vyhovovat. Jaké nevýhody má cvičení? Žádné! Bolesti svalů znamenají úspěch, a po pravidelném cvičení zmizí, a dokud se tak nestane, můžeš se těšit z toho, že odvádíš dobrou práci. Cvičení má spoustu pozitiv. Zhubneš, zpevníš svaly, zabereš volný čas a díky hormonům které se při cvičení vyplavuj, se budeš cítit šťastnější.

V čem vynikáš?
Cvičení byl velmi konkrétní příklad, a ne každému sedí. Zálib je ale spoustu a spoustu, a pokud o sobě víš, že v něčem vynikáš, byla by škoda to dál nerozvíjet. Dobře kreslíš? Co vyzkoušet nějaké kurzy kreslení? No a pokud máš ráda hudbu a ráda bys hrála třeba na klavír, v každé umělecké škole je místo pro nové talenty. A tak dál, a dál.. Takže to neskrývej a ukaž co v tobě vězí. Snaž se splnit si svoje sny. A udělej pro to všechno.

Něco zábavného...?
Nikdo neříká, že se musíš držet jedné věci které se budeš věnovat. Zkoušet pořád něco nového je jedna z radostí života. Chceš vyzkoušet horolezeckou zeď? Podívat se na zajímavá místa? Zůčastnit se vyjímečné akce? Jdi do toho. Nikdy není pozdě na to, začít žít rozmanitý život. A hlavně je důležité nic dopředu neodsuzovat, protože nikdy nevíš co se může stát. Ten, kdo neprožije jeden den ve svém životě dvakrát, je šťastný člověk. Viz. Tento článek.

Co je důležité? Vždycky vědět, že to co děláš je jen tvoje věc, a pokud si myslíš, že to je pro tebe prospěšné, nenech si to vzít. Pokud toužíš dělat něco jiného, než to o co se zajímají lidé v tvém okolí, nenech se odradit. Pokud to samozřejmě není něco, co je prokázané jako špatnost, takže jestli bereš drogy a moc tě to baví, klidně se odradit nech. :) Chci tím říct, že pokud chceš něčeho dosáhnout, jdi si za tím a překážky kopej stranou.

A jak trávím volný čas já? Píšu blog, cvičím, moc ráda se nechávám fotit a jinak ráda trávím čas se svými kamarády a se svým klukem. :))

S láskou,
Bonnie


LadyBox prosinec 2012

16. prosince 2012 v 9:35 | Bonnie Melone |  ♥ Recenze
Prosincový LadyBox k nám dorazil trochu v jiné podobě, než jsou pravidelní odběratelé zvyklí. Po roztrhání hnědého balíku se neobjevila očekávaná krabička s růžovou stuhou, ale černý pytlíček. Přestože LadyBox změnil pro tento měsíc svůj vnější vzhled, uvnitř zůstal plný kvalitní kosmetiky. A co pro nás připravil prosinec? Všechno jsem vyzkoušela.


Na první pohled, bylo hned nejvíc nápadné plné balení tělového másla milk and honey od značky NevO Dead Sea Spa.
Dobře se roztírá, příjemně voní a pokožka je po něm jemná a už od pohledu více hydratovaná. Jediný nedostatek který jsem postřehla je, že pokožka zůstane po nanesení dlouho mastná, a trvá to dlouho než se úplně dokonale vstřebá.
Hodnocení :


Jako další, je na řadě vzorek Saloos Bio Karité balzám, který jste mohli objevit ve třech různých vůních (růže, levandule, granátové jablko.) Můj balzám přišel s vůní granátového jablka a okouzlil mě všemi svými schopnostmi. Nádherně voní, rty se po něm přirozeně lesknou a jsou okamžitě jemnější. Ideální v tomhle ročním období proti vysušení, a následnému popraskání rtů.
Hodnocení :


Inglot, oční stín ve vybraném odstínu? Vůbec mě nezaujal. Obdržela jsem černý, lehce třpytivý. Vypadal dobře, ale špatně se nanášel na oční víčko, hodně se drolí a nevypadal vůbec dobře (alespoň na mě).
Hodnocení :

To, co mě zaujalo nejvíce je Dermatologica daily microfoliant. Musela jsem si dohledat na internetu jeho použití, a byla jsem překvapená. V lahvičce je bílý pudr, který po smíchání s vodou tvoří úžasnou čistící emulzi. Pleť vypadá okamžitě rozzářená a hladká. Kosmetický přípravek tohoto typu je pro mě něco úplně nového, a příjemně překvapujícího. Je pro všechny typy pleti a dá se používat každý den.
Hodnocení :


Masku a odličovač v jednom, Fleur De Santé Clarity jsem nevyzkoušela, jelikož ještě nemám žádné vrásky. ;)

Krém na ruce Lavera Basic Sensitiv má podle mě opravdu nepříjemnou vůni. I přesto jako krém na ruce funguje skvěle. Ruce jsou hladké a hydratované. Bohužel, pro mě lehce zapáchající.
Hodnocení :

NevO pro nás připravilo dva bonusy. Ořezávač nehtové kůžičky a vzorky krému na pleť v malých pytlíčkách. Krém je určený na namáhanou a suchou pleť, a bohužel nemám tento typ pleti, takže vám více prozradit nemůžu. Ořezávač kůžičky je prostě normální, běžný ořezávač se zaručeným výsledkem. Nedá se nic zkazit.

Na závěr, malé cenové shrnutí, pro případ že by někoho z vás okouzlil některý z přípravků.

Tělové máslo : 700 kč
Balzám na rty : 149 kč (doporučuji)
Oční stín : 159 kč (zbytečné vyhození peněz)
Dermatologica Daily Microfoliant : 1345 kč (velmi drahé, velmi skvělé)
Krém na ruce : 119 kč
Krém na suchou a namáhanou pleť : 325 kč
Ořezávač kůžičky je samostatně nedostupný.

Užijte si svůj LadyBox i vy ;)

S láskou,
Bonnie

Poslední týden do vánoc. Co bys měla ještě udělat?

14. prosince 2012 v 18:01 | Bonnie Melone
Je to tu. Poslední týden před nejhezčím svátkem roku. Je čas na poslední úpravy, aby měli vánoce tu správnou atmosféru.

Co tvůj pokoj?
Během vánočních svátků by tvůj pokoj neměl vypadat jako po výbuchu, naopak bysis měla dát záležet na tom, aby i tvoje komnata dýchala vánocemi. Velký úklid je základ který se nikdy nezmění, ale pak vždy přichází ta zábavná část, kdy si můžeš svůj pokoj vánočně vyzdobit podle svých představ. Barevná světýlka, vánoční pokojová vůně a co takhle mít v pokoji svůj vlastní maličký vánoční stromeček? Vše je jen ve tvých rukách.

Zabalit dárečky...
Další činnost, bez které to nejsou vánoce. I přesto že je snažší vložit tento úkol do rukou šikovné aranžérky ve velkoobchodě, to nejlepší co můžeš udělat, je zvládnout to sama, protože to má přece mnohem větší kouzlo, a také tím určitě ušetříš. Vyber hezký balící papír, mašle, stuhy.. Prostě vše, co potřebuješ. Pak je na čase zabalovat, vymýšlet originální a líbivé způsoby, protože přece jen hezký dárek i na povrch okamžitě zaujme a udělá radost. Dej si jen pozor, aby dárky nepůsobily kýčovitě nebo přeplácaně. A když už budeš mít hotovo, můžeš vyrobit hezké jmenovky. Buď trochu kreativní, vždyť jsou vánoce. :)

Buď vánoční ozdobou i ty!
Ozdobený je celý dům, stromeček, dárky.. Ozdob se i ty! Už jsi přemýšlela, co na sebe na štědrý večer? Je to přece vyjímečná událost, tak bys asi neměla jít k slavnostní večeři v teplákách. Promysli to, je to přece jen jednou ročně. :)

Rozdávej dobrou náladu
O vánocích se některé věci opravdu nesmí! Myslím tím hádky, nepříjemnosti, nenávist.. To k tomuhle dni nepatří. Vánoce tvoří hlavně vztahy mezi lidmi, příjemná atmosféra a láska. Proto je důležité šířit příjemnou náladu všude kolem, aby sis vánoce užila ty, i tvoji blízcí. Začni s tím hned teď :)

S Láskou,
Bonnie


Předvánoční šílenosti

12. prosince 2012 v 10:29 | Bonnie Melone
Mamky pečou cukroví v obrovském množství, pořádáme velké úklidové akce, scháníme narychlo chybějící dárky, zdobíme stromeček, vybíráme ten nejhezčí balící papír, rozčilujeme se nad rozbitými světýlky a zmateně pobíháme okolo všech těchto předvánočních záležitostí. Vítejme vánoční pohodu.

Mám vánoce fakt ráda, vážně moc. Líbí se mi ta spousta hezkýho cukroví, stromeček, dárky.. Všechno to chce ale práci, nápady a kreativitu která se mi poslední dobou i s inspirací nějak ztrácí. Jak jste si asi všimli, na blogu dlouho nic nepřibylo. Je jasné že přes vánoce to bude ještě mnohem horší, ale od nového roku se zase vracím zpět do formy. :)

Takže si užijte vánoční přípravu, i samotné vánoce. Ať jste s těmi, které nejvíc milujete, ať se vám splní všechna přání, ať už jsou jakákoliv. To je samé ať, ať, ať .. Už nemám náladu to nějak přetvářet, UŽIJTE SI VÁNOCE ;)

S láskou,
Bonnie ;)

16006_438508672865111_1684926296_n_large
weheartit.com