Nezáviď! Buď lepší!

20. listopadu 2012 v 15:47 | Bonnie Melone |  ♥ Motivation
Závist, jeden ze sedmi smrtelných hříchů, je touha po něčem, co má někdo jiný a touha mít to, nebo ho o to připravit, což někdy vede i ke zbytečným zlým úmyslům a činům. Tak fuj a pryč s tím!!

Vrháš nenávistné pohledy a skřípeš zubama pokaždé, když vidíš, jak je někdo v něčem lepší než ty? Tak to tady má někdo problém se závistí. Dokaž, že závidět nemusíš!

Uvědom si, a nikdy na to nezapomínej, že tím že budeš svojí kamarádce závidět hezké vlasy, úspěch nebo cokoliv jiného, tak tím nebudeš lepší. Tím že budeš závidět štíhlou postavu nezhubneš, závidět dýlku vlasy ti je nevylepší a tak je to se vším. Myslím že mnohem lepší možnost, než ji ve spánku ostříhat, je jednoduše vytáhnout se výš. Místo toho, abys sedělea doma a říkala si v čem všem nejsi dobrá a ostatní ano, není nic lepšího než začít s předsevzetími a plány.

Další věc, kterou bysis měla uvědomit, je fakt, že někdy nemůžeme mít úplně všechno na světě. Takže je úplně zbytečné závidět někomu něco, co zrovna nemůžeš mít (třeba kluka tvé kamarádky a podobně) Existují totiž i jiné možnosti, jak by se to dalo nahradit. A proč vůbec někomu něco závidět? Dělá nás to slabými, kopírujícími a nemožnými. Podívej se na sebe a zeptej se : Co potřebuji? Věř mi, že pokud jsi alespoň trochu (zdravě) sebekrytická, najdeš určitě něco, v čem se můžeš zdokonalovat. To bude přesně ta věc, za kterou si půjdeš a ikdyž tě někdo předběhne, donutí tě to alespoň běžet rychleji. Každý den můžeš mít lepší pocit z toho, že jsi pořád lepší člověk.

Když na tebe někdy přijde "ten pocit" kdy pocítíš závist, sama si řekni jestli je to něco, co bys saama nedokázala. Pokud odpověď zní že bys to dokázala, můžeš to tomu dotyčnému jen s klidem přát, ale nesmíš si nic namlouvat. A pokud si myslíš že na něco takového nemáš, tak pokud chceš, zkus to a jestli zjistíš, že to nepůjde tak si uvědom, že každý nemůže umět všechno a najdi si něco, v čem jsi dobrá ty a rozvíjej to. I tak se totiž pořád vylepšuješ, zabíjíš volný čas a získáš spoustu skvělých zkušeností, ok kterých nikdy nevíš, kdy bys je mohla potřebovat.

Nikomu nic nezáviď, protože je to zbytečný a otravný pocit navíc, který vůbec nepotřebuješ. Žij aktivní a naplněný život skvělými věcmi a ostatním úspěchy prostě jen přej. Nedělej si těžkou hlavu.

S láskou,
Bonnie Melone

.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama