Srpen 2012

Více než jen jedno poprvé

30. srpna 2012 v 21:51 | Bonnie Melone |  ♥ Love
Poprvé sex? Ohrané téma! Možná stále žhavé, ale rozhodně né jediné. Jsou tu i jiná poprvé s tvým milovaným, která nás možná trápí.

Možná se zdá, že tohle je hloupost, ale upřímně mě samotné to dělalo potíže dlouho, a teď vlastně ani nevím proč. Zkrátka jaké to bude, až tě uvidí poprvé nenamalovanou? Pokud tě tohle trápí, tak už nemusí. Tomu co se říká, že kluci mají rádi přirozenost můžeš opravdu věřit. Podle toho co jsem vypozorovala mi přijde, že holky se na sebe v zrcadle koukají až moc pečlivě. Vlastně je docela fakt že kluci na nás vidí asi tak o třičtvrtě nedokonalostí méně než mi sami. A hlavně, když si nebudeš pořád stěžovat na ten puínek, na tohle a na tamto, tak si toho ani nevšimnou. Také o tomhle to je, protože tak jak se posuzuješ ty, tě často posuzuje i tvé okolí, a mnohem víc, když to říkáš nahlas. Tak trochu sebevědomí, a do toho. Tvůj kluk tě určitě má rád takovou, jaká jsi a pokud ne, je to debil.

Bojíš se toho, kdy a jak se poprvé setkáš s jeho rodinou? Jste na to dva a on svou rodinu zná. Na tomhle se můžete předem domluvit, domluvit společný oběd, a on tě může seznámit se svými rodiči nanečisto už předem, když ti řekne jak to u nich doma vlastně chodí, jací jsou, čemu se vyhnout a o co se naopak zajímat. Ptej se, vyzvídej! první dojem je důležitý. Určitě budeš nervózní a nebudu říkat že ne, ale dá se to zvládnout s úsměvem. Vždy je lepší být připravená. Druhá možnost může být ta horší, a to ta, že pro tebe tvůj milovaný připraví nečekané překvapení a najednou tam stojíš a nevíš nic. V tom případě hlavně nepanikařit, chovat se mile, zdvořile a hlavně přirozeně. Hodně štěstí.

Do třetice. Stydíš se až před ním budeš poprvé nahá? Řekla bych že většina holek. No, o co všechno bychom přišli, kdybychom se pokaždé jen styděli a všechno kvůli tomu zahrnovali. Určitě o dost věcí, a časem bychom toho možná mohli litovat a říkat si, jak by z toho nakonec mohla být pěkná chvíle, pěkný zážitek. Neříkej si, že nemáš ideální postavu, tu nemá nikdo. Každý je prostě takový, jak si ho maminka s tatínkem udělali, a jak se člověk sám o sebe stará. Zase můžu podotknout, že kluk si tě vybral protože se mu líbíš a má tě rád, či dokonce tě miluje. Neváhej, naber sebevědomí do hrsti a jdi do toho. Obavy z toho, že se bude smát, nebo že si něco rozmyslí jsou zbytečné, pokud to není debil. A pokud je, zjistíš to snad dřív než se před ním budeš svlékat.

Z jakého poprvé máš strach ty? Reaguju na komentáře ;)

Vaše Bonnie Melone
radí jen o tom, o čem sama něco ví.

-

Konec zamilovaných prázdnin

30. srpna 2012 v 20:05 | Bonnie Melone |  ♥ Diary

Více v celém článku (fotky)

Mňam, mňam něco nového od Bonnie!

28. srpna 2012 v 22:36 | Bonnie Melone |  ♥ Quickies
Chceš si dát něco zajímavého, malého a dobrého? Tak zkus tohle!! Říká ti něco CUKETA? Tahle zelená věc podobná okurce nemá vlastně vůbec žádnou chuť, ale takhle ji dostane! Seznam se s receptem na kornovou cuketu. Vlastní vynález.

Co potřebuješ?
Cuketu
Vejce
Hladkou mouku
Kukuřičné lupínky
Salám
Rajčata, nebo jinou oblíbenou zeleninu
Koření dle tvé chuti

Nakrájej cuketu na kolečka, ani ne tlustá ani tenká, prostě tak akorát. Připrav si tři talíře, jeden s moukou, druhý s rozšlehaným vajíčkem a třetí s rozdrcenými kukuřičnými lupínky. Kroužky cukety obalíš jako řízek, s tím rozdílem že místo strouhanky máš kukuřičné lupínky. Osmaž do zlatova! Na každý hotový kousek dej jedno kolečko osmaženého salámu, zeleninu jakou chceš, třeba kroužek rajčete, a okořeň podle svojí chuti. Chutná to ještě lépe než to vypadá! A že to vypadá báječně.A co jsi nepochytila z textu, pochytíš z obrázků :)

Dobrou chuť :*

Kartičkujeme!

28. srpna 2012 v 22:26 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Navazuje na TENTO ČLÁNEK

Zaujali tě motivační kartičky? Tady je spousta dalších aforismů od Sri Chinmoy :) Způsob jak se takhle na večer trochu zabavit, když jsi sama doma, znuděná a nechce se ti spát!

Vystříhat kartičky, ozdobit, popsat a uschovat do pěkné krabičky, košíčku nebo hrníčku. Dny můžou být jiné a možná lepší s dobrou a inspirativní myšlenkou v hlavě. Tak proč to nezkusit? Buďme kreativní!!!

Viděním minulosti
nezískávám nic.
Poznáním budoucnosti
získávám málo.
Žitím v přítomnosti
získávám vše.

Neobviňuj svět,
zlepši ho.
Jak?
Neustálým zlepšováním
sebe samého.

Nerozviřuj
bláto minulosti,
chceš-li být ozářen
zítřejším svítáním.

Sni, sni, sni!
Nebudeš mít nikdy čas
trpět zoufalstvím

A spousta dalších a dalších....

Jdeme dál...

27. srpna 2012 v 20:27 | Bonnie Melone |  Téma týdne
Prázdniny to byli jedny z těch nejlepších. Spoustu lásky, koupání, opalování a spaní. Začátek konce prázdninového válení.. Je třeba se připravit na začátek školního roku, abychom mohli jít v klidu dál.


Každodenní vstávání
Hrůza a děs! Brzké ranní vstávání nemá rád nikdo. Zpříjemnit si tenhle děsivý rituál ale nebude zase až tak moc složité. Největší problém, alespoň u mě, je po zazvonění budíku opravdu vstát. Na tohle asi neexistuje jiná rada, než jít dost brzo spát a mít silnou vůli. Vstávat by se mělo tak, aby jsi měla dost času, a nemusela spěchat. Když už jsi se konečně vyhrabala z peřin, osvěžující a povzbuzující je opláchnout si obličej studenou vodou. Probere tě to, a získáš zdravou barvu. Dalším důležitým krokem je dobrá snídaně, která ti dá energii. Zkrátka bez snídaně z domu nelez! Snad se ppodaří vstávat s dobrou náladou.

Začni hned od začátku
Z vlastní zkušenosti vím, že začátek roku ve škole je důležitý, protože když ho nezachytíš, dohánět to později je vážně hrozná otrava. Proto je lepší zvládat učení hned od prvních látek, a pak se to jen doučovat pořád dál. Dobré známky zaručeny! I mě to nějakou chvíli vydrželo, jenže tajemství je v tom, nepřestat. To je někdy těžší než samotné učení.

S dobrou náladou...
...jde všechno mnohem líp! Takže neváhej se radovat z maličkostí! I to, že se ráno pěkně namaluješ ti může zvednou náladu na celý den. Je tolik věcí které ti můžou zvednout náladu i běhěm školy. Tolik maličkostí! Nebaví tě psát si o hodině poznámky? Pořiď si školní pomůcky v barvách a stylu který máš ráda! I to dokáže hodně. Najdi si svůj zdroj dobré nálady. :)

Jdeme dál!
Jak už jsem dostatečně zdůraznila, začíná zase škola. Prudím s tím už teď, ale vážně upřímně přeju vám všem, kteří jdete dál bez komplikací hodně štěstí ;) A vám ostatním v podstatě stejně tak.

S láskou,
Vaše Bonnie Melone

.

Nenech se na intru otrávit!

20. srpna 2012 v 7:00 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Víc než důležité! Vzít si svoje pohodlí sebou a nenechat si ho vzít. Ano, některé z nás čeká po prázdninách intr.

Trochu jako v nemocnici?
Bílé stěny, bílé povlečení, bílá skříň.. Popisuji pouze to co znám já, protože pokud intr na který jdeš ty, pochytil trochu barev, je to jen dobře. Jestli ale znáš ten nemocniční pokoj stejný jako já, je jasné že tak to zůstat nemůže. Do cesty se přimotala první překážka. Každý intr má svoje pravidla, a třeba u nás máme zakázáno lepit si cokoliv na zdi a na nábytek. Nezapomínej, že vždycky se to dá nějak očůrat, abys neporušila stanovený řád. Plakáty vždycky můžeš zastrčit za okraj nástěnné poličky tak aby držel, a nové závěsy, barevné povlečení a ozdoby na stůl udělají své. Tak zkrášluj jak to jen jde. Buď kreativní.

Všechno co potřebuješ!
Možná tě napadne, že by na tebe mohli ostatní koukat trochu zvláštně, pokud si přivezeš z domova skoro celý svůj pokoj. I jim časem dojde že vše co potřebují je vše co mají doma. Proto zbal všechny svoje milované polštáře, chlupaté bačkory a všechny ostatní věci, díky kterým se budeš cítit skoro jako doma. A teď je to důležité. Z vlastní zkušenosti vím, že nádobí z kuchyňky na intru není to pravé ořechové. Každý si chce občas udělat čaj nebo polívku do hrnečku, a proto i věci jako hrnek, talířek a příbor není na škodu.

Aktivity
Pravda je, že na intru je nuda celkem známou věcí. Teď je na tobě, abys prozkoumala co všechno se dá ma intru dělat. Možná se ti zalíbí místní posilovna ve městě, nebo přímo na intru. Pokud tě cvičení vůbec nebaví, knihovna by měla být v každém městě, takže pokud ráda čteš, nebo trávíš čas na internetu, zvolit můžeš i tuhle možnost. Chybí ti tvoji kamarádi? To na intru asi každému. Vyjít si ven se spolužáky co jsou taky na intru může být fajn. Hledej a vymýšlej, a určitě najdeš na intru něco, co tě bude bavit. A když už vážně není co dělat, přece jen podívat se na učení neuškodí nikomu.

Takže?
♥ Vyzdob si svůj pokoj podle svých představ!
♥ Vezmi si všechny věci co máš ráda.
♥ Vezmi si všechny věci které potřebuješ!
♥ Najdi si aktivitu na intru, které se budeš věnovat.
♥ Nebraň se navazování přátelství.

S láskou
Bonnie Melone


Kouzlo a moc motivačních kartiček

19. srpna 2012 v 7:00 | Bonnie Melone |  ♥ Lifestyle
Něco pro zajímavost..

Ráno se probudím, vstanu a už zase myslím na to, co mě tolik trápí. Dojdu do kuchyně a natáhnu ruku k hrnečku, který je plný bílých kartiček. Jednu si vytáhnu a přečtu. Nevinná věta se mi prokouše až do mozku a spojí se s událostmi posledních dnů. Tahle jedna věta mě dokáže inspirovat na celý den, a těším se, kterou si vyberu zase zítra. Mluvím o motivačních kartičkách.

O co jde?
Můžeme tomu říkat citáty, možná přísloví, ale správně jsou to aforismy. Nevím kdo to vymyslel, ale jeden z autorů je Sri Chimnoy. Jde o to, zlepšit svět, svou vlastní povahu a motivovat se pro dobré věci. Moje máma za mnou dřív často běhala s tím hrnečkem a pořád říkala : Vytáhni si kartičku na dnešní den, tak co máš? co máš? :D Až nedávno jsem k tomu začínala nacházet cestu, a někdy mě až překvapí jak moc některé aforismy vystihují mojí aktuální myšlenku nebo situaci.
Některé jsou na internetu, když si do vyhledávače napíšete Sri Chimnoy, nebo na www.srichimnoy.cz. Mamka je dostala jako dárek ve dvouch krabičkách, kde jich je mnohem více, ale třeba já osobně bych si je klidně i přepsala na svoje vlastní lístečky. Mě to dost zaujalo, přijde mi to takové šikovné a pěkné. Není nad to, se pěkně motivovat a vyrazit do nového dne s nějakou myšlenkou.
Tady jsou dva, pro ukázku. :)

Postav se svým sebepochybám. Buď statečný! Není sporu, že nad nimi zvítězíš.

Nenajdeš-li mír ve svém vlastním srdci, nenajdeš ho nikde jinde na zemi.

S láskou
Bonnie Melone


Vyvětrej svůj šatník!

18. srpna 2012 v 15:55 | Bonnie Melone
Tvoje skříň přetéká spoustou oblečení a ty v tom ztrácíš přehled? Odstraň vše nepotřebné!

Důležité je, opravdu se zamyslet nad každým kouskem a říct si : Budu tohle nosit? Nemá přece žádný smysl schovávat ve skříni něco, co si na sebe stejně nikdy neoblékneš. Dál by ses měla otočit směrem ke svému životnímu stylu, aby ti žádný oděv nepřekážel v tvém denním programu, a abys měla vždy vše co potřebuješ. Další věcí, kterou bys neměla odkládat je vyhazování oblečení které ti nesedí. Koupit si o číslo menší kalhoty s tím, že do nich zhubneš je dost nepraktické, a proto všechno co nesedí dej pryč. Je důležité cítit se pohodlně a proto při nakupování vždy zvol oblečení přesně tobě na míru. Vybírej kousky u kterých máš jistotu, že se budeš cítit dobře a sebevědomě. Když už jsme se dostali k nakupování, nezapomeň vždy než vyrazíš okouknout svoje oblečení, říct si co potřebuješ, a nejlépe promyslet barvy. Proto vždy přemýšlej nad tím, jestli se ti ta či ona věc hodí například ke kalhotům které často nosíš. I proto je dobré mít ve skříni vždy základní kousky v neutrálních barvách.

Dáme si dohromady základní body.
♥ Vyhoď co nenosíš.
♥ Vyhoď co ti překáží v denních aktivitách.
♥ Vyhoď co ti nesedí.
♥ Kupuj to, včem se cítíš dobře.
♥ Kupuj to, co máš k čemu nosit.
♥ Pořiď si Základní kousky v neutrálních barvách.

S láskou,
Bonnie Melone


Chce to změnu?

11. srpna 2012 v 11:52 | Bonnie |  ♥ Beauty
Tvůj dlouhodobý vzhled ti už nedává to, co by měl a toužíš po nečem novém a zajímavějším? Řešení je snadné!

Co přesně to má být? Vlasy, líčení nebo styl oblékání? Odpověď můžeš najít ve své fantazii, a pokud vůbec nemáš konkrétní představu, není nic snažšího než se porozhlédnout na internetu nebo v časopisech. Možností je nekonečno. Vyzkoušej co půjde, věnuj tomu klidně celé volné odpoledne, když si nějaké najdeš a pokud si našla to, co jsi chtěla, není co řešit. Jestli nevíš, zda by ti slušeli krátké vlasy více než tvé dlouhé a už delší dobu o tom přemýšlíš, i to se dá snadno zjistit. Pomocí gumi ček a pinetek můžeš skusit opatrně vlasy spínat a ohýbat tak, aby vypadali kratší. Díky tomu si to můžeš vyzkoušet nanečisto. Věř tomu, že i malá změna z tebe může udělat originálnější a samozřejmě sebevědomější, protože nový krásný vzhled znamená nové sebevědomí. Změna je život, a tak hlavu vzhůru s tvým novým já. Nezapomeň také na to, že jen ty a nikdo jiný na světě nemůže rozhodovat o tom, jaká chceš být. Proto pokud myslíš že změna kterou sis vybrala je pro tebe ta pravá, tak jistě je a okolí hoď za hlavu, protože nejdůležitější člověk ve tvém životě jsi ty sama. Tak co, cítíš se na změnu?

Vaše BM